Etiketa: bore

Në fund të Prillit, sot bie borë në Prishtinë
Ndonëse jemi në muajin Prill dhe temperaturat përvëluese të verës janë vetëm një muaj larg, dimri si duket nuk ka ndërmend që të largohet. Këtë të mërkurë reshjet e borës kanë “zabtuar” kryeqyt...
Reshje të dendura bore në Verilindje, bllokohet rruga e Arbrit.
I gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë nga reshjet e dendura të dëborës duke vështirësuar qarkullimin në të gjitha rrugët nacionale dhe ato rurale.  Në të gjitha rrugët rurale, lëvizja bë...
Malësitë e Shqipërisë u zgjuan me dëborë, trashësia arrin deri në 40 cm
Gjatë natës dhe orët e para të mëngjesit reshjet e dëborës kanë “pushtuar” qytetin e Peshkopisë, ndërkohë që ato kanë dominuar pothuajse në të gjithë qarkun e Dibrës, ku trashësia ka arritur der...
Bora e fundit/ Kukësi zbardhet në prag të Ditës së Verës! Shi në të gjithë vendin, Durrësi “pushtohet” nga uji
Qyteti i Kukësit është zbardhur nga reshjet e dëborës  sot pas uljes së ndjeshme të temperaturave. Edhe pse jemi në muajin mars dhe pritej një rritje temperaturash me ardhjen e pranverës ka n...
Bore bie në Tiranë… Kënga e vjetër e kthyer në dëshrë, sot u bë një realitet
Qyteti i  Tiranë është zgjuar sot me një mëngjes krejt ndryshe, pasi bora ka zbardhur gjithçka. Rralle bie bore ne Tirane. kjo e vertete ka zene vend edhe ne kenget per Tiranen, dekade pas deka...
Ka nisur bora në disa zona të vendit, Korça e Dibra nën ‘pushtetin e bardhë’, bllokohen rrugët.
Thuajse në gjithë pjesën malore e kodrinore të vendit, që në orët e para te mengjesit, ka nisur të bjerë bore. Madje deri ne bregun e detit Adriatik në Lezhe dhe ne Velipoje ka nisur te zbardhe bo...
Borë dhe ngrica në gjithë vendin. Rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë.
Vendi ynë është përfshirë nga reshje bore, të shoqëruara me temperatura të ulëta. Autoriteti Rrugor Shqiptar me anë me anë të njoftimi zyrtar ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes ku...
BBC/ Në Evropë borë dhe ngrica, në Greqi bëhet plazh.
Meteorologu i BBC-së, Chris Fawkes paralajmëron se reshje të dendura bore priten në mbarë Evropën. “Ajo çfarë pamë në Madrid ishte vetëm fillimi”, u shpreh ai ndërsa theksoi se bora, ngrica t...
Kthehet dimri me borë në veri të vendit
(FOT: Pamje e Fushë- Arrësit sot në mëngjes)/ Ndonëse jemi në muajin e parë të pranverës, sot në mëngjes temperaturat janë ulur ndjeshëm. Zonat malore, sidomos në veri të vendit, u zbardhen ...
Ndodhemi në ‘syrin’ e ciklonit të të ftohtit, nesër më ftohtë se sot
Edhe përgjatë dy ditëve të ardhshme do të kemi rënie të ndjeshme temperaturash, dita e hënë (nesër)  pritet të jetë dita më e ftohtë. Në kryeqytet temperaturat  do të arrijnë në -3 gradë, ndërs...
Faqja 1 prej 3123