Etiketa: is_tag

Lufta në Ukrainë, Boris Johnson udhëton nesër drejt Polonisë dhe Estonisë
Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, do të udhëtojë në Poloni dhe Estoni, njoftoi të hënën zyra e kryeministrit. Një zëdhënës i kryeministrit u tha gazetarëve gjatë një konferen...
“Shumë i madh dhe me flokë”, teoria për djalin e BoJo-s
Djali i Boris Johnson Wilfred lindi në 29 Prill, por konspiracionistët nxjerrin ne pah  madhësinë dhe flokët e djalit të vogël për të thirrur për komplot Nga: Gerry Freda  Në Mbretërinë e Ba...
Makina e Boris Johnson përplaset teksa protestuesi hidhet para vargut të shoqërimit të kryeministrit
  OLIVER JJ LANE/ BREITBART NEWS Një makinë qeveritare që transportonte Kryeministrin nga Parlamenti në zyrën e tij në Downing Street u përplas me një automjet mbështetës të Mërkurën pa...
Boris Johnson: ‘Mjekët nisën të bëjnë plane se si ta njoftojnë vdekjen time!’
  Shkruan ‘The Hill’. Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar,  Boris Johnson tha në një intervistë të Shtunën se mjekët kishin filluar të diskutonin se si ta njoftonin vdekjen e tij, ndërsa ...
Kryeministri Boris Johnson thotë se mjekët kishin gati planin në rast se ai vdiste nga COVID-19
Phil HAZLEWOOD Boris Johnson fillimisht njoftoi se ai ishte infektuar me COVID-19 më 27 Mars, por nuk arriti të mundë sëmundjen pas një jave të vet-izolimit Londër (AFP) - Mjekët që trajtuan...
Kryeministri Britanik Boris Johnson dhe e fejuara Carrie Symonds njoftojnë lindjen e djalit
Kim Hjelmgaard, USA TODAY prill 29, 2020, LONDER - Kryeministri britanik Boris Johnson dhe e fejuara e tij Carrie Symonds njoftuan lindjen e "një djali të shëndetshëm" në një spital në Londër ...
Ne po kalojmë në fazën e dytë të betejës me virusin, thotë Boris Johnson
Francis Elliott,| Chris Smyth, Shkollat janë vendosur të qëndrojnë të mbyllura muajin tjetër pasi Boris Johnson përgatitet të parashtrojë një grup të kufizuar ndryshimesh mbi bllokimin brenda d...
Kthehet Boris: Kryeministri i MB në paraqitjen e parë publike në 25 ditë, bën thirrje për optimizëm dhe vendosmëri.
  Mbretëria e Bashkuar është afër fazës ‘fituese’ të një beteje kundër koronavirusit, tha Kryeministri Boris Johnson teksa u shfaq jashtë Downing Street pas kthimit të tij në punë, pas shë...
Boris Johnson në ‘progres shumë të mirë’, kaloi një natë me lojëra dhe me filma/ Sky News
Kryeministri britanik po bën 'përparim shumë të mirë' pas natës që kaloi duke luajtur lojëra dhe duke parë filma, raporton Sky News Boris Johnson është duke bërë "përparim shumë të mirë" ndërsa...
Boris Johnson ka dalë nga terapia intensive pasi gjendja e tij u përmirësua
Nga: JILL LAWLESS dhe PAN PYLAS   LONDONR (AP) - Kryeministri britanik Boris Johnson u shpërngul nga kujdesi intensiv të enjten në spitalin e Londrës, ku po mjekohet për koronavirusin e...