Etiketa: is_tag

Rama pret Borrell dhe Varhelyi: Ngjarje e rëndësishme, mbledhja e parë jashtë Brukselit e Këshillit të Stabilizim-Asociimit
Kryeministri Edi Rama ka pritur dy zyrtarët e lartë të Bashkimit Europian, Josep Borrell dhe Oliver Varhelyi. Rama teksa ndan foto nga takimi thotë se kjo është një tjetër ngjarje e rëndësishme...
Rekomandimet e BE-së për Shqipërinë. Sot mbledhja e Këshillit të Stabilizim Asocimit, Borrell dhe Varhelyi në Tiranë!
Këtë të enjte do të mbahet në Tiranë takimi i radhës i Këshillit të Stabilizim Asocimit mes BE dhe Shqipërisë. Në kuadër të këtij takimi mbërritën dje në Tiranë dy zyrtarët e lartë të Bashkimit Eu...
Borrell e Varhelyi vijnë nesër në Tiranë. Rama dhe Varhelyi, konferencë në mesditë.
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, njëherësh Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Josep Borrell, do të vizitojë Shqipërinë në datat 15-16 mars. Vizi...
Barikadat në Veri/ Kishte marrëveshje mes Kurtit dhe Vuçiç: Konfirmon Borrel.
Qeveria e Kosovës asnjëherë nuk ka njoftuar zyrtarisht se po zhvillon negociata për heqjen e barrikadave në Veri dhe madje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shpreh i befasuar të mërkurën kur ...
Komuniteti Politik Europian, liderët e 44 vendeve takohen në Pragë. Borrell: Rend i ri pa Rusinë
Praga do të jetë qendra e politikës sot dhe nesër, kur 44 udhëheqës europian mblidhen në takimin inaugurues të komunitetit politik europian, por paqartësi të shumta mbeten mbi atë që organizat...
Takimi Vucic- Kurti: Borrel “ S’ka marrëveshje, por as dorëzim!”
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borell, ka folur pas takimit me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, dhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, ta...
Borreli thotë se ‘ka ende shpresë’. Sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Përfaqësuesi i Lartë i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell,  tha se sot duhet të nisin negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. ‘Ne nuk jemi aty ku duhet të jemi në Ballkan, s...
Borrell: Shqipëria një nga aleatet më të besueshme të BE!
  Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borrell tha se Shqipëria është një nga aleatet më të mira të BE.Gjatë fjalës së tij ai ka përshëndetur roli...
Borrell sot në Tiranë, me shpresë për anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikat e Jashtme, Josep Borrell, do të vizitojë sot më 15 mars Shqipërinë.  Takimet e Borrell-it në Tiranë, përfshijnë atë me kryemi...
Josep Borrell në Tiranë më 15 mars, rikonfirmon qëndrimet e BE-së për rajonin
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikat e Jashtme, Josep Borrell, do të vizitojë Shqipërinë më 15 mars dhe një pjesë të rajonit.  Në qendër të vëmendjes të kësaj viz...