Etiketa: is_tag

Jo, vëllai i Boris Johnson, jep dorëheqjen nga qeveria e Theresa May.
Ministri i Transporteve, Jo Johnson ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e kryeministres britanike May, duke bërë thirrje publikut për një fjalë të re mbi Brexit. Jo Johnson, i cili është vëllai i i...
Mbretëria e Bashkuar, Partia laburiste hetohet për 45 raste të antisemitizmit
Një dosier anonim raporton 45 raste të mesazheve të urrejtjes anti-semitiste të eksponenteve të Partisë Laburiste Britanike   Një dosier anonim brenda partisë përfundoi në duart e polic...
Arron Banks vihet nën hetimin e Agjencisë Kombëtare të Krimit; ka financuar fushatën në referendum.
Agjencia Kombëtare e Krimit ka nisur hetimin ndaj Arron Banks dhe fushatës së tij “Leave.EU” për aktin e dyshuar të kryer gjatë referendumit të BE në vitin 2016. Mbështetësi i fushatës ‘Leave’ ...
Përplaset helikopteri i pronarit të ‘Leicester City’, nuk dihet numri i viktimave. FOTO/
Helikopteri i  'Leicester City' është përplasur jashtë staiumit, në një park makinash, menjëherë sapo ka mbaruar ndeshja. Nuk dihet nëse Vichai Srivaddhanaprabha, pronar i klubit, ishte në heli...
Ministrat e Amerikës dhe Britanisë bojkotojnë konferencën e Arabisë Saudite; shkaku- vrasja e gazetarit.
(FOTO: Hetuesit mjeko - ligjor të Turqisë po kërkojnë për prova në konsullatën Saudite)/ Sekretari Thesarit i Shteteve të Bashkuara, Steven Mnuchin dhe sekretari i Tregtisë Ndërkombëtare të Bri...
Kensington Palace konfirmon se dukesha Meghan është shtatzënë
Kensington Palace ka konfirmuar se Meghan Markle dhe Princi Harry do të kenë nje fëmijë pranverën e ardhshme. (Foto: Chris Jackson) Përgatitu për një tjetër fëmijë mbretëror! Kensington Palace...
Dasma mbretërore, era ngre fundin e dados se George dhe Charlotte në transmetim direkt në TV
Moment i sikletit të rrallë në Kështjellën Windsor:Del ne skene  dasma mbreterore e rradhes, ajo e Princeshës Eugenia, por ajo qe i vjedh skenën është bukuroshja "dado" e George dhe Charlotte, bij...
Mbesa e Mbretëreshës, Princesha Eugenie martohet me Jack Brooksbank.
Princesha Eugenie e Yorkut dhe Jack Brooksbank u martuan të premten në Capelen e Shën Gjergjit në Windsor Castle në Windsor, Angli. Nusja mbante një fustan ngjyrë fildishi me saten dizenjuar ng...
‘Shock’ në një shkollë fillore angleze: fëmijët detyrohen të shkruajnë letra dashurie homoseksuale
Kjo ndodh në një institucion fillor anglez, ku mësueset nxisin pranimin e diversitetit Detyre në klasë: të shkruhet një leter dashurie gay. E pabesueshme, por e vërtetë. Dhe kjo ndodh në një...
Martesa e parë gay në Familjen Mbretërore: martohet kushëriri i Mbretëreshës
Dasma e parë gay për familjen mbretërore britanike: Kushëriri i Mbretëreshës Elizabeth, Lord Ivar Mountbatten, u martua me të fejuarin e tij James Coyle me një ceremoni të vogël Nga: Alessandro...