Etiketa: is_tag

Berisha dhe një problem me fotografitë e Bush që po poston në rrjetet sociale
Nga Ardit Rada Teksa Shtetet e Bashkuara ia kanë mbyllur derën familjarisht, Sali Berisha ka nisur një luftë në dy fronte. Një me Uashingtonin zyrtar përmes padive e kërcënimeve dhe të dytën me...
Ish- zyrtarë të Bush në administratën Trump formojnë super PAC pro-Biden
Nga Paul Steinhauser | Fox News Republikani për një kohë të gjatë, Matt Borges ka nisur një mision për të ndihmuar demokratin Joe Biden që të mposhtë Presidentin Trump në zgjedhjet presidencial...
Donald Trump tallet me apelin e George W. Bush mbi ‘paanësinë’ në kulmin e luftës kundër Coronavirus-it
Thirrja që presidentit George W. Bush bëri për njerëzimin ' për të jetuar pa anësi'  në mes të pandemisë kronike të koronavirusit ka shkaktuar një qëndrim të ashpër nga Presidenti Donald Trump. ...
George W. Bush në 2005: ‘Nëse presim që të shfaqet një pandemi, do të jetë tepër vonë për t’u përgatitur’
MATTHEW MOSK Në verën e vitit 2005, Presidenti George W. Bush ishte me pushime në fermën e tij në Crawford, Teksas, kur ai filloi të shfletojë një kopje në avancë të një libri të ri në lidhje m...
Pierce Bush, i pari Bush, në dekada, që humb garën në Teksas.
Nga: SEAN MORAN Republikani Pierce Bush, nipi i ish-Presidentit George H.W. Bush, u vendos në vendin e tretë në primaret e distriktit  kongresional Republikan të 22-ta në Teksas, qe shërben si ...
Funerali klas i Bushit na kujton sa keq është familja McCain.
  Nga: Alex Brandon-Pool/Getty Images, AP Photo/Pablo Martinez Monsivais   Çfarëdo që mund të mendoni për trashëgimine e dinastisë Bush, askush nuk mund të akuzojë kurrë familje...
Familja Trump takon familjen Bush në Washington para funeralit të Bushit të Parë.
Presidenti Donald Trump dhe first lady Melania Trump kthyen në rrugë për të takuar ish presidentin George W. Bush dhe ish first lady Laura Bush, të Martën në mbrëmje. Familja Trump arriti në Bl...
Google e kthen logon në gri në nderim të ditës së zisë për George H.W.Bush
5 dhjetor (UPI) - Logo shumëngjyrëshe e Google u shndërrua në gri të mërkurën për të vëzhguar një ditë zie për ish presidentin George H.W. Bush. Bush, presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara...
Trupi i ish- presidentit George Bush në Zyrën Ovale të Uashingtonit një ditë para varrimit në Texas.
Trupi i pajetë i George H.W. Bush është vendosur në selinë e Kongresit të Shteteve të Bashkuara mes pikëllimit të homazheve në nderim të presidentit të 41 të Shteteve të Bashkuara. Që të hënën ...
Sully, qeni i Bush që ende ruan arkivolin “Mision i kryer”
Qeni i shërbimit asistonte ish-presidentin, i cili vuante nga sëmundja e Parkinsonit- Nga: Francesca Bernasconi /   Sully: një emër që te sjell në mend pilotin heroik i cili në vit...