Etiketa: is_tag

Bill Clinton pas vizitës në Shqipëri: Faleminderit për një mbrëmje që nuk do ta harroj kurrë
Pas vizitës dy ditore në Shqipëri, ish-presidenti i SHBA Bill Clinton ka shprehur falenderimin e tij për kryeministrin Edi Rama dhe popullin shqiptar, për një mbrëmje që siç shprehet “nuk do ta ha...
Clinton mesazh Kurtit: Ndalo çmendurinë, shtrij dorën e paqes!
Jam pa fjalë, mendoj që po të kisha një gjykim shumë të shëndoshë nuk do të thoja asgjë. Jam vërtetë pa fjalë! Kryeministër, ministra, zyrtarë të tjerë të qeverisë, Të nderuar të ftuar të të gji...
Clinton në Tiranë, Rama: Mori vendimin historik për çlirimin e Kosovës, përcaktoi rrugëtimin e Ballkanit në të ardhme
Kryeministri Edi Rama në fjalën në nder të presidentit të SHBA, Bill Clinton tha se ai mori vendimin historik për çlirimin e Kosovës nga forcat serbe. Kjo vendimmarrje, Rama thekson se përcaktoi t...
Tirana bëhet gati të mirëpresë presidentin amerikan Bill Clinton, Rama në Rinas
Për herë të parë, presidenti i 42 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Bill Clinton, prek sot tokën shqiptare, ku do të qëndrojë deri në 4 korrik, ditë që përkon me pavarësinë e SHBA.   ...
Presidenti Bill Clinton mbërrin në Tiranë, avioni sapo është ulur ulet në tokën shqiptare. Pritet nga Rama në Rinas
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur mesditën e kësaj të hëne në aeroportin e Rinasit, teksa do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Tiranë. Avioni “Ces...
Bill Clinton, për herë të parë në Tiranë! Nis puna për dekorin e ceremonisë, para kryeministrisë ngrihet flamuri i SHBA
Tirana ndodhet në përgatitjet e fundit për vizitën e ish presidentit të SHBA-së Bill Clinton. Edhe kryeministria ka nisur të zbukurohet me ngjyrat kuq e zi të flamurit shqiptar dhe të kuqe, bardhë...
Bill Clinton vjen sot në Shqipëri/ Policia publikon masat në rrugët kryeqytetit
Në kuadër të vizitës në Shqipëri të ish-presidentit të SHBA-së, Bill Clinton, policia njofton se ka marrë një sërë masash duke filluar nga aeroporti i Rinasit, shoqërimi drejt Tiranës në vendet ku...
Clinton, që nga Tirana flet me Prishtinën; kërkon ndjesë, o bën thirrje!
  Frrok Çupi Sot pasdite në kryeqytetin e Shqipërisë zbret presidenti amerikan që monumentin e ka në Prishtinë. Ai është quajtur ‘babai i shtetit të Kosovës’ në mbarë botën. Në Kosovë tani ja...
Në 4 korrik vjen në Tiranë ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton. Për herë të parë
Bill Clinton, presidenti i 42-të i Shteteve të Bashkuara do të mbërrijë në Tiranë më 4 korrik, mwson Report Tv, pikërisht në ditën e Pavarësisë së SHBA-së. Bill Clintoni gjatë kohës së mand...
  Ish-presidenti Barak Obama, ish-kandidatja Demokrate për presidente Hillari Klinton dhe disa Demokratë të tjerë kryesorë denoncuan sulmet terroriste mbi atë që ata e quajtën "adhuruesit ...