Etiketa: clinton

Lajm i fundit: Po pritet që Assange i WikiLeaks të mbajë një Konferencë Shtypi
  Sot, e Martë, herët në mëngjes, në 3.00 am (sipas orës lokale amerikane)  pritet që Julian Assange të bëjë një njoftim që besohet se do të involvojë fushatën presidenciale të Hillary Cli...
Clinton Body Count- The Death of Vince Foster and Media
The Bill and Hillary Clinton Complete Body Count (Full Documentary0...
Trump: Obamës: Mos e fal Hillary Clinton “as bashkë-komplotistët e saj”.
  Në një miting të fushatës presidenciale në Novi, Michigan, të Premten në mbrëmje, Donald Trump i kërkoi Presidentit Obama:  të mos  " falë Hillary Clinton dhe bashkë- konspiratorët e saj...
Debati presidencial: Trump-Clinton theu rekordet televizive.
  Debatin presidencial mes Hillary Clinton dhe Donald Trump e kanë parë afërsisht 84 milionë njerëz në televizionet e Shteteve të Bashkuara, duke thyer rekordin e mëparshëm të vendosur par...
Zgjedhjet amerikane: “Nëntëdhjetë minuta pa tabu!”/ Media
  Nga Florian Reynaud/   Shtypi amerikan ka kritikuar kandidatin republikan për mungesë përgatitjeje përballë rivales së tij demokrate gjatë debatit të parë televiziv  “Një luftë fjalë...
Debati presidencial 2016: Çfarë nuk thanë Trump dhe Clinton
  Hillary Clinton dhe Donald Trump prekën shumë çështje gjatë debatit të parë televiziv Por kishte disa gjëra që nuk u përmendën Syria: Ndërsa kandidatët flisnin, rreth 250,000...
Trump: Le t’i hedhin armët bodyguardët e Hillary?!
    Kandidat Republikan Donald Trump i sugjeroi zonjës Clinton që të heqë dorë nga armët  dhe “të shikojë çfarë do të ndodhë me të” Ai iu tha reporterëve se rivalja e tij “donte të ...
Hillary Clinton diagnostikohet me pneumonia
  Kandidatja Demokrate  për President, Hillary Clinton është trajtuar për pneumonia, tha mjeku i saj, pasi Hillary ra e sëmurë në ceremoninë shtetërore kushtuar 11 shtatorit. Dr Lisa Ba...
Faqja 5 prej 512345