Etiketa: is_tag

Kosova i jep Kadaresë Çmimin Ndërkombëtar “Letërsia Shqipe”.
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Kujtim Shala, sot, në konsultim me Këshillin e Librit, ka vendosur që Çmimi Ndërkombëtar "Letërsia Shqipe" t’i jepet shkrimtarit Ismail Kadare, p...
Je para karburantit? Sot po përballesh me një çmim më të lartë se dje.
  Këtë fundjavë çmimi i naftës në pikat me pakicë është rritur me mbi 5 deri në 6 lekë për litër. Aktualisht në stacionet e karburanteve në kryeqytet një litër naftë shitet minimalisht 173...
Edward Snowden humbi garancinë për të kaluar në Norvegji; do të merrte Çmimin “Ossietzky”.
    (FOTO: Edward Snowden) Edward Snowden kërkoi garanci që të mos ekstradohej në Shtetet e Bashkuara  në qoftë se do të vizitonte Norvegjinë. Por kërkesa e tij u hodh poshtë ng...
Çmimi Nobel në Fizikë për një materie të çuditshme
  Me Çmimin Nobel në Fizikë janë shpërblyer tre shkencëtarë të lindur në Britani, për zbulimin e formave të çuditshme të materies. David Thouless, Duncan Haldane dhe Michael Kosterlitz,...
Droga e Shqipërisë, në tregun evropian me pakicë, kushton 13 milardë euro/ Mima
  Gjatë një emisioni televiziv, deputeti i PD, Florion Mima ka deklaruar se vlera e drogës që prodhohet në Shqipëri kap shifrën 13 miliardë euro. Florian Mima, një ekonomist i njohur, ka qenë ...