Etiketa: is_tag

Ulen sërish çmimet e karburanteve, nafta 169 dhe benzina 172 lekë për litër
Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish çmimet e karburanteve. Nafta do të shitet me 169 lekë për litër, 3 lekë më pak sesa dje ndërsa benzina do të shitet me 172 lekë për litër nga 175 që ishte...
Kriza energjetike, Rama: Ndryshon çmimi për familjet, çdo kilovat mbi 800 kWH do të paguhet me çmimin e tregut, 42 lekë pa TVSH! Nuk preken bizneset
Familjet do të paguajnë çmimin e energjisë elektrike me 42 lekë pa TVSH për çdo kilovat mbi 800 KWH që shpenzojnë. Ky është vendimi i qeverisë për të përballuar krizën energjetike. Familjet do të ...
Rritet me 9 lekë çmimi i naftës, benzina bie
Është rritur me 9 lekë brenda ditës çmimi i naftës në Shqipëri, në bazë të vendimit të fundit të Bordit të Transparencës, teksa çmimi i naftës ka pësuar një rënie prej 4 lekësh. Në njoftimin e ...
Ulet çmimi i naftës, pëson rritje benzina!
Bordi i Transparencës vendosi që çmimi i shitjes me pakicë i naftës të jetë 216 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë 204 lekë/litër. Kurse çmimi i shitjes me pakicë i benzinës është 200 lekë...
Ndryshon çmimi: Ja sa do të shitet nafta e benzina, që sot pas orës 18:00.
Çmimet e karburanteve do të ulen sërish ditën e sotme pas orës 18:00 pasdite. Bordi i Transparencës ka vendosur që çmimi i naftës sot të tregtohet 220 lekë/litër, më lirë se disa ditë më parë. ...
Ulet çmimi i naftës, 8 lekë më pak, nga sot ora 18:00, shitet me 235 lekë/litër!
Pa kaluar 24 orë, çmimi i naftës dhe benzinës ka pësuar sërish rënie. Bordi i Transparencës ka publikuar shifrat e reja me të cilat do të shitet nafta, gazi dhe benzina. Nafta do të shitet me 235 ...
Çmimi i naftës bie për të katërtën herë brenda një jave! Nga sot shitet me 243 lekë/litër
Ulet çmimi i naftës, benzinës dhe gazit! Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka bërë me dije çmimet e reja të karburanteve të vendosur nga Bordi i Transparencës dhe duke nisur nga dita e sotme...
Nafta arrin rekord të ri, 265 lekë/litri! Ulet me 2 lekë benzina, nuk ndryshon gazi
Tjetër rekord i ri për çmimin e naftës! Bordi i Transparencës ka marrë tjetër vendim që rëndon akoma më shumë të ardhurat e qytetarëve. Ditën e sotme ka publikuar çmimet e reja ku nafta rezulton s...
Ulet sërish çmimi i naftës në Shqipëri, bëhet 203 lekë
Ulet sërish çmimi i naftës në vend. Kështu, për 5 ditët e ardhshme, duke nisur nga sot deri më datë 21 mars, Bordi i Transparencës ka vendosur që çmimi të jetë 203 lekë për litër.  Njoftimi...
Edhe Kimia, si Fizika, e ndan Çmimin Nobel për tre shkencëtarë
  Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave i ka dhënë Çmimin Nobel në Kimi tre shkencëtarëve: Jacques Dubochet, Joachim Frank dhe Richard Henderson. Ata analizuan biomolekulat përmes ngr...