Etiketa: is_tag

James Comey paralajmëron demokratët kundër socializmit: ‘Ju lutem, mos humbni logjikën’
Nga:  Fox News Ish-drejtori i FBI-së, James Comey,eshte kthyer përsëri në mish mashin- politik përmes Twitter të Dielën, duke paralajmëruar Demokratët që të mos "vrapojnë drejt të majtës social...
Comey theu procedurat e FBI-së në hetimin e Clinton-it, sipas hetuesve
  Nga: Chris Strohm, Bloomberg Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions ka mbrojtur fort Presidentin Donald Trump Ish-drejtori i FBI-së James Comey "devijoi" nga FBI-ja dhe procedurat ...
Ish drejtori i FBI, Comey, shkeli normat, por jo paanësinë politike
Një ëraport shumë i rëndësishëm i Departamentit të Drejtësisë në Shtetet e Bashkuara akuzon ish- drejtorin e FBI, James Comey se ka shkelur normat, por jo i anshëm politikisht. Inspektori gjene...
James Comey po përpiqet të rrëzojë Trump, por do të dështojë.
Presidenti mund të jetë me opinion të keq moralisht, por ka politika që po rritet papushim në popull. Nga: Dominic Green/ Amerikanët harruan korrupsionin e tyre me qëllim që të shijojnë pafa...
James Comey thotë se nuk e lë ego për të qenë ‘mendjehapur’
Ish Drejtor i FBI, James Comey theksoi në një intervistë se ka “luftuar’ gjatë gjithë jetës së tij me “egon" dhe me sensin se unë duhet të jem "i kujdesshëm për të mos rënë në dashuri me pikëpamje...
Hetimet e FBI mbi Hillary Clinton kthehen për hetim në Senat
FBI ka filluar kthimin për hetim në Senat qindra faqe nga memo-t e emaile-ve në serverin privat të Hillary Clinton- sipas një raporti të ri. Departamenti i Drejtësisë njoftoi se Komiteti Juridi...
Donald Trump: Do të flas ‘nën Betim’ mbi bisedimet me Comey
Presidenti Donald Trump tha se është “100 për qind” i gatshëm të dëshmojë nën betim për bisedat e tij me drejtorin e shkarkuar të FBI-së James Comey. Ai i bëri komentet të premten pasdite në ...
Donald Trump: “E pyeta dy herë zotin Comey a më ka nën hetim… Më tha ‘jo’, por në fakt bëri ndryshe”.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e kishte paralajmëruar drejtorin e shkarkuar të FBI, James Comey kundër materialeve që po rridhnin në media. Në një postim në Twitter, të Premte...
Liberalët vihen në mbrojtje të Comey. Tom Perez- kryetar i Demokratëve iu bashkohet protestave para Shtëpisë së Bardhë.
Kryetari i Komitetit Nacional Demokratik (DNC) - Tom Perez iu bashkua protestave jashtë Shtëpisë së Bardhë, ndërsa liberalët janë mbledhur në protestë kundër vendimit të Donald Trump për largimin ...
Presidenti Trump shkarkon nga detyra shefin e FBI, James Comey
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra drejtorin e FBI, Comey,  për shkak të trajtimit të hetimeve ndaj emaileve të Hillary Clinton, tha administrata. Ishte sh...