Etiketa: is_tag

Këshilltarja e kryeministrit Viktor Orban, jep dorëheqjen pasi e quajti ‘puro nazist’ fjalimin e bosit të vet.
Një anëtare e rrethit të ngushtë të Viktor Orban ka dhënë dorëheqjen pasi kryeministri hungarez foli kundër  "popujve të racave të përzier". Zsuzsa Hegedus, e cila e njeh nacionalistin Orban pë...
Lulzim Basha jep dorëhiqjen si kryetar i PD
Qe ne nisjen e mbledhjes se keruar nga Basha ne kryesine e PD, ai dorëhiqet si kryetar i PD: 'Bëj një hap pas për të ndihmuar në ringritjen e partisë!', tha ai. 'Investova gjithcka për një zgji...
Lefter Koka, deputet i PS, lë mandatin e deputetit dhe largohet nga politika
Lefter Koka ka hequr dorë nga mandati si deputet i Partisë Socialiste në Qarkun e Durrësit. Por vendin e tij në Kuvendin e ri pritet që ta zërë kandidati socialist, Denis Deliu i cili ka marrë ...
Trump nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen pas trazirave të Capitolit, ai “nuk do të largohet nga skena publike”
Presidenti Trump nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen ose "të largohet per fare nga skena publike" pas thyerjes së Capitolit nga mbështetësit e Trump më 6 janar, tha Rep. Matt Gaetz, R-Fla. Gae...
Edhe një gjykatës tjetër tmerrohet para ligjit; jep dorëheqjen Alaudin Malaj i Apelit.
Gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka dhënë dorëheqjen. Burime për Top Channel bëjnë me dije se ai e ka dorëzuar dorëheqjen në KLGJ. Në letrën, Malaj duke e konsideruar një vendim të rëndësishëm...
Placido Domingo jep dorëheqjen nga Unioni i Operas, dhuron 500,000 dollarë
JOCELYN GECKER Associated Press Mars 20, 2020,   SAN FRANCISCO (AP) - Superylli Plácido Domingo ka dhënë dorëheqjen nga unioni amerikan që përfaqëson këngëtarët e operës dhe do të k...
Drejtoresha e ‘Rrugëve’, Sonila Qato ka dhënë dorëheqjen nga detyra.
“Pas një periudhe të shkurtër pune, por shumë intensive, për të reformuar Autoritetin Rrugor Shqiptar dhe për të krijuar një model transparence dhe profesionalizmi në këtë institucion, vetëm pak d...
Meta në panik, thërret konferencë ‘që pa zbardhur’. Pritet dorëheqja.
Presidenti Meta ka njoftuar se do të mbajë nesër një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Ky vendim vjen menjëherë pas shtyrjes së datës së zgjedhjeve. Konferenca do të mbahet në orën 08:0...
E dyta kryeministre, por jo e fundit: Theresa May njofton datën e dorëheqjes: 7 qershor.
Theresa May ka thënë se do të largohet si lider e Konservatorëve në datë 7 qershor, duke hapur rrugën për të vendosur mbi kryeministrin e ri. Në një deklaratë emocionale mbajtur në Downing Stre...
Pas vetëvrasjes së 20 marsit në Pogradec, Ilir Meta sot ofron dorëheqjen.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, duke rikujtuar deklaratën e tij të 20 marsit se do të vetësakrifikohet si Salvador Allende ‘për hir të popullit’, sot Ilir Meta ka paraqitur anën e tij jo morto...