Etiketa: is_tag

Ambasada amerikane ndan foton e Blinken me krerët e drejtësisë: ‘Është koha që të veprohet me guxim!’
Shtetet e Bashkuara të Amerikës qëndrojnë fort pas institucioneve të reja të drejtësisë dhe garantojnë se do të mbeten të palëkundur në mbështetjen ndaj tyre. Në një postim të bërë nga Ambasada...
Sot zgjidhen tre anëtarë të KLGJ/ Sadushi: ‘Gjyqtarët po kërcënohen për shkak të detyrës!…’
Në Këshillin e Lartë Gjyqësor, ditën e sotme do të zgjidhen 3 gjyqtarë që do të jenë  për 5 vitet e ardhshme, anëtarë të KLGJ. Në konferencë, zëvendëskryetari i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi...
Yuri Kim takim me anëtarët e KLGJ: Duhet drejtësia që Shqipëria të ecë përpara!
“Është koha për t’u shkëputur nga mënyrat e vjetra.” Ky është mesazhi që iu ka përcjellë ambasadorja amerikane, Yuri Kim anëtarëve të Këshillit të Lartë Gjyqësor gjatë një takimi të mbajtur ditën ...
Arrestimi i Fredi Belerit/ Rama: ‘Sprovë për drejtësinë në vigjilje të zgjedhjeve! Drejtësia të provojë fajësinë e tij’
Disa orë pas arrestimit të Fredi Belerit ka ardhur edhe një reagim nga kryeministri Edi Rama. Në Twitter ai shkruan se ky ndalim me urdhër të Prokurorisë përbën një sprovë për drejtësinë. Ra...
Kot u gëzuan disa, Yuti Kim do të jetë këtu edhe pas mbarimit të mandatit. “SHBA do të mbështesë Reformën në Drejtësi, edhe pse s’ju pëlqen!’, thotë Kim
Ministria e Jashtme njoftopi puiblikun se në janar mbaron mandati i ambasadores amerikane në vendin tonë, Yuri Kim. Sot vetë zonja Kim tha se do të ajo jetë këtu për ca më gjatë. Duke mos dhënë nj...
Yuri Kim u bën thirrje gjyqtarëve që të rezistojnë. ‘Moment kritik për reformën në drejtësi!.Kriminelët e ndiejnë presionin”
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zbardhur detajet e vizitës në Gjykatën e Posaçme. Sot, diplomatja qëndroi për rreth një orë në GJKKO, ku ka takuar të gjithë gjyqtarët dhe në fokus duket se kanë ...
Yuri Kim: Ka përpjekje për të joshur ose frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, me anë të një postimi në Twitter, bëri me dije se “ne jemi të vetëdijshëm për përpjekjet për të joshur ose frikësuar gjyqtarët dhe pr...
U prangos për inceneratorin e Fierit, GJKKO liron nga qelia ish-deputetin Bllako
Gjashtë muaj pasi u prangos me kërkesë të SPAK-ut, ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako, ka lënë qelitë e paraburgimit. Këtë të enjte, Gjykata e Posaçme pranoi kërkesë...
shkarkohet nga detyra prokurori i Tiranës Bajram Breçani!
Është shkarkuar nga detyra prokurori i Tiranës Bajram Breçani. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti probleme në dy kritere, pasurinë dhe profesionalizimin. Gjatë detyrës së tij si prokuror, B...
Nxirri nga burgu, i vrasin në rrugë/ Këtë bënë prokurori Shqarri dhe gjyqtarja Selmanaj me dy vlonjatët që u vranë në Panaja.
(Foto: Prokurori Erjon Shqarri dhe gjyqtarja Arbana Semanaj- Vlorë) Nga: Adriatik Doçi/ Shqiptarja.com sjell fakte dhe rrethana të reja rreth lirimit nga qelia pesë muaj më parë të Shpati Le...