Etiketa: is_tag

Të “miturit në konflikt me ligjin” dhe raporti i tyre me median
  Nga Desmiraldo Kerellari ... ndoshta më duhet fillimisht të shpjegoj “titullin” sepse duket sikur “ka një raport” mes këtij kontigjenti të miturish dhe medias! Jo, nuk ka. Madje në...
Tragjedi në Tiranë/ Mbyten dy vëllezër në Liqenin e Prushit,13 dhe 11 vjeç.
Dy fëmijë të mitur, të cilët kishin shkuar bashkë me 4 bashkëmoshtarët e tyre për t'u larë në Liqenin e Prushit në Vaqarr, janë mbytur. Ngjarja tragjike ndodhi pasditen e sotme, (27 Maj) ku sip...
Kievi: 191 fëmijë të vrarë që nga fillimi i luftës
Që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës, të paktën 191 fëmijë kanë vdekur. Numrat u dhanë nga Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës në një shënim duke shpjeguar se "deri më 13 prill, më shu...
20 mijë fëmijë të lindur në gjysmën e parë të këtij viti kanë përfituar bonusin e bebes!/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama postimin e mëngjesit të sotëm ia kushtoi bilancit të familjeve që janë mbështetur me bonusin e bebes.  Rama thotë se janë 20 mijë fëmijë të lindur në gjysmën e parë të kët...
COVID19/ Tomini: ‘Jemi në pikë kulminante! Ka raste që COVID-i i ka prekur organet fëmijëve, prindërit të mos neglizhojnë asnjë shenjë’.
Intervistë me Report Tv Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka bërë me dije se vendi ynë ndodhet në një pikë kritike sa i takon situatës së COVID, ku alarmante është infektimi i të rinj...
Dy fëmijë bien në lumin Gjanica, momenti kur qytetari hero i shpëton. Flet Ledioni që i shpëtoi.
Dy fëmijë ishin duke luajtur në buzë të lumit Gjanica në qendër të Fierit, raporton televizioni TCh. Te dy jane femije rom. Duke luajtur me njeri tjetrin, u ka rrëshqitur këmba dha kanë rënë ...
Pamjet/ 4 fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi famëkeq në Siri, nisen për në Shqipëri! Flet Endri Dumani: Mezi pres të takoj mamin…
Katër fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi famëkeq në Siri Al Hawl po nisen drejt Shqipërisë. Fëmijët e mitur dhe gruaja ndodhen aktualisht në aeroportin e Bejrutit, ku kanë hipur edhe në avi...
Fëmijët nga Siria nesër në shtëpi! Rama nga Libani: Kemi qenë me zemër të ngrirë deri në momentin e fundit! (flet edhe për Eva Dumanin)
I dërguari i Top Channel në Liban, gazetari Muhamed Veliu raporton se janë sjellë në Beirut nga kampi Al Hol në Siri, Floresha Rasha gruaja dhe fëmijët e saj Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe R...
Nis kthimi i fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol në Siri, Gjysmëhëna e Kuqe siriane: Kërkesa nga qeveria shqiptare (Video)
Nis riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol në Siri. Bëhet fjalë për një bashkëpunim humanitar që do të kthejë në familjet e tyre fëmijët e mbetur në Siri. Gjysmëhëna e Kuqe siriane ka ...
Do të kthehen fëmijët nga Siria/ Rama niset drejt Libanit: ‘Të parët do marrim 4 fëmijë e një grua’.
Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri. Kryeministri Rama para nisjes për në Liban tha se të parët...