Etiketa: is_tag

‘Avullimi’ i biletave për Shqipëri-Çeki lë pas hije vetëm për FSHF
Nga Ardit Rada Renditja në krye të grupit për “Euro204” teksa i kanë mbetur edhe tre ndeshje e kanë bërë Kombëtaren shqiptare të futbollit të ngjallë interesin e sportdashësve. Nëse deri dje pu...
Gjykata e Apelit vendosi sot për Dukën: La në fuqi pezullimin e tij nga posti
Gjykata e Apelit, të enjten e 18 marsit ka lënë në fuqi masën e pezullimit për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka.  Në këtë mënyrë, Gjykata e Apelit la në ...
Falsifikim dokumentesh e shpërdorim detyre! Gjykata pezullon Armand Dukën nga drejtimi i FSHF
Pas skandaleve të fundit dhe akuzave për manipulim të zgjedhjeve, Gjykata Penale e Tiranës ka pezulluar sot Armand Dukën nga ushtrimi i detyrës së Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. ...
Goditja e parë e Dukës nga Gjykata, sinjal se futbolli do të triumfojë ndaj padrejtësive
Gjykata e Tiranës ka rrëzuar sot FSHF rajonale të Tiranes duke regjistruar si mbledhje të rregullt atë ku u zgjodh kryetar Eduard Prodani dhe duke e quajtur të pavlefshme mbledhjen e manipuluar ng...
“Përgjimi” Veliaj-FSHF, reagon Rama: As e kam dëgjuar, i neveris përgjimet
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar për herë të parë mbi çështjen mes kreut të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj dhe atij të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ku një ...
Erion Veliaj kallëzon në prokurori dy funksionarë të FSHF-së
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka kallëzuar penalisht dy funksionarë të FSHF-së të martën e 26 janarit. Kallëzimi i parë ka qenë për sekretarin e Përgjithshëm të fe...
Paditet në Prokurori kreu i FSHF Duka! Akuza e Drejtorisë së Krimit Ekonomik në Policinë e Tiranës: Abuzime me fondet, vjedhje dhe shpërdorim detyre
Nga Arsen Rusta/ Krimi ekonomik i policisë Tiranë kallëzon në prokurori kreun e FSHF dhe vetë Federatën Shqiptare të Futbollit për abuzime me fondet shpërdorim detyre. Kallëzimi është bërë javë...
FSHF jep një lajm të keq: Stadiumi ‘Arena Kombëtare’ mund të mos përfundojë…
Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar një lajm aspak të mirë për sportdashësit shqiptarë. Në njoftimin e shpërndarë në faqen zyrtare të Federatës thuhet se: “Nga Ministria e Financave vjen n...
PSE NUK DUHET TË ÇUDITET BASHKIM FINO…
Nga Astrit Patozi/Fb. E kam ditur se do të fitonte Armando Duka, që ditën e parë kur u hap gara për FSHF-në, por nuk desha ta flas dhe bëra mirë. Jo se jam profet, as se e njoh me mirë se të tje...
FSHF certifikon fitoren e Dukës, UEFA: Zgjedhjet ishin të rregullta.
  Pas përfundimit të votimit për president të FSHF-së, ka folur zv/presidenti i UEFA-s, Grigory Surkis. Ai ka deklaruar se zgjedhjet ishin të rregullta dhe se Fino mund ta ndihmojë futb...