Etiketa: gjermani

Gjysma e gjermanëve nuk e duan Angela Merkel në mandat të katërt
Sipas sondazheve, popullariteti i Kancelares Merkel, mes gjermanëve, ka rënë. Në një sondazh të publikuar të Shtunën u dëhmua se 50 përqind e gjermanëve janë kundër mandatit të katërt të zinjës...
Gjermania zbulon planin e krizës kombëtare; madje edhe thirrjen nën armë
  Nga Reuters/ Gjermania po iu thotë qytetarëve që të grumbullojnë rezerva në ujë dhe ushqime për rast të një sulmi terrorist ose katastrofe kombëtare, madje mund të konsdiderojë deri e...
Gjermanëve iu kërkohet të rezervojnë bukë dhe ujë për mbrojtje civile
  Për herë të parë që nga Lufta e Dytë, qeveria gjermane po këshillon qytetarët që të venë në ruajtje ushqime dhe ujë për t'i përdorur në emergjenca kombëtare. Dia anëtarë parlamenti të...
Faqja 22 prej 22« E para...10...1819202122