Etiketa: gjermani

Emigranti, sapo arriti, përdhunoi dhe vrau vajzën adoleshente të nëpunësit të BE
(FOTO: Maria Ladenburger- adoleshntj gjermane që u përdhunua dhe u vra nga 17 vjeri emigrant nga Afganistani. Foto nga facebook)/   Hetimet mbi  krimin e ndodhur në tetor ku një vajzë adoles...
Televizioni gjerman e pasqyron Shqipërinë si Kolumbi e Europës
(FOTO: Pamje të marra nga reportazhi i televizionit gjerman mbi drogën në Shqipëri) Televizioni  gjerman, Mitteldeutscher Rundfunk, që mbulon disa lande të Gjermanisë, e cilëson Shqipërinë si K...
Angela Merkel pendohet dhe bën “kthim pas”. “Do të deportoj 100 mijë emigrantë!” vitin tjetër- tha.
(FOTO: Angela merkel- kancelare e Gjermanisë në konferencën e Konservatorëve) Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se vitin e ardhshëm do të deportojë 100 mijë emigrantë nga Gjermania. M...
A po bëhet Gjermania serioze?!
  Frrok Çupi/ Ishte dukur sikur “Gjermania ra” në gropën e tre kryeministrave ballkanikë që po ziheshin kush e kush të ishte më afër zonjës Merkel. Ndoshta edhe kishte rënë; por Gjermania u...
Bashkimi Europian mbyll perden për negociatat me Shqipërinë
(FOTO: Kryetari i Komisionit per Çeshtjet Europiane ne Bundestag, Gunther Krichbaum). Një njoftim i Bashkimit Amerikan sapo ka hyrë në rrjetet sociale: Gjermania thotë stop! Pas lajmit të shpër...
Gjermania po ndërton mure më të lartë se Muri i Berlinit për t’u ndarë nga refugjatët e rinj
Një mur që do të ngjitet më shumë se 12 këmbë po ndërrohet në Munich pasi banorët dhe autoritetet lokale kanë shprehur frikën se refugjatë të tjerë po vijnë drejt zonës. Lajmi është bërë i ditu...
Krimi seksual shkon në qiell ndërsa rritet pjesëmarrja në Oktoberfest
  Festivali më i madh i Birrës në botë ka shënuar pjesëmarrjen më të ulët për 15 vjetët e fundit, për shkak të frikës së një pasigurie jo shumë të lartë. Ndërsa ka një raport të kundërt pë...
Pesë të arrestuar në Europë si të dyshuar për formimin e celulave të Shtetit Islamik
  Pesë të arrestuar në Europë si të dyshuar për formimin e celulave të Shtetit Islamik   Policia ka arrestuar pesë persona të dyshuar për formimin e celulave dhe promovimin e  U...
Gjermania arreston tre Sirianë me “mision nga IS”, anëtarë të një celule të fjetur
  Tre burra sirianë janë arrestuar në Gjermani të dyshuar se janë dërguar nga i ashtuquajturi Shteti Islamik (IS) me qëllim sulmesh, thanë prokurorët. Burrat, të moshave nga 17 deri 26 ...
Një 9 vjeçar në Gjermani shpëton vëllain 2 vjeç në pishinë
  Një nëntë- vjeç ar Gjerman është shpallur hero për atë që bëri: Ai shpëtoi nga mbytja në pishinë vëllain e vogël dy vjeç. Të dy vëllezërit ishin nën kujdesin e gjyshes në shtëpinë e s...
Faqja 21 prej 22« E para...10...1819202122