Etiketa: is_tag

As prokurori Besim Hajdarmatajt nuk mund të qëndrojë në KPA, përfaqësuesi i ONM, Jacobs: ‘Hetues që nuk heton,turp!’
Përfaqësuesi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Theo Jacobs, u tregua i ashpër me ish-drejtuesin e Prokurorisë për Krime të Rënda, Besim Hajdarmataj, i cili sot u përballë me apelin e vett...
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit Hajdarmataj
Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, konfirmimin në detyrë, të Besim Hajdarmataj. Komisioneri Publik kërkon të vendoset shkarkimi nga det...
Bajram Hajdarmataj u nda nga jeta në krye të detyrës nga tërmeti i fortë, Meta ngushëllon familjarët
Pedagogu Bajram Hajdarmataj humbi jetën në krye të detyrës nga tërmeti i fortë që përfshiu sot vendin. Situata vijon të jetë kritike në përgjithësi ku numri i viktimave të raportuara është 19 dhe ...
Kush e nxori sekretin hetimor të përgjimeve? VOA nuk e përdori më, pse!
Pasi Zëri i Amerikës nuk i pranoi më përgjimet që ishin nxjerrë ilegalisht nga dosjet hetimore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë, ato i rrëmbe një gazetar i ‘Bild’ që i përdori pa çarë ...
Media pyet: A e shkatërroi Besim Hajdarmataj dosjen e blerjes së votave
Një seri përgjimesh janë  publikuar sot nga gazeta gjermane Bild, mes Astrit Avdylajt, kreut të grupit të Shijakut,  kryebashkiakut aktual të Durrësit, Vangjush Dako si dhe eksponentëve të tjerë s...
Prokurorja që zëvendësoi Hajdarmatajn duhet të ishte nën hetim
Nga Ylli Manjani – Vijon reforma… Në fillim i dhanë besim, Besimit për të hetuar Sajmirin! Pastaj i hoqën makinën… Në vijim i hoqën provat e çështjes dhe i ekstraduan tinëz dhe pa ligj dës...
Hajdarmataj u shkarkua, por dosjen ‘Tahiri’ e ka në dorë ai.
Nga: Lindita Çela/ Prokurori Besim Hajdarmataj u shkarkua të mërkurën nga posti i kryeprokurorit të prokurorisë për krimet e rënda zyrtarisht për të "përmirësuar punën". Hajdarmataj është akuzuar m...
KJ shkruan se ‘di Pietro’ shqiptar eleminohet për shkak të konflikteve në maxhorancë
Editorial i gazetës ‘KJ’ Fill pas sulmit ndaj ministrit të brendshëm, sot në mesditë prokurorja e përgjithshme, e përkohshme, ka shkarkuar drejtuesin e prokurorisë së krimeve të rënda Besim Haj...
Shkarkohet prokurori i ‘peshqve të mëdhenj’. Hetimi hyn në ujëra të turbullta.
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka larguar nga detyra kreun e Prokurorisë për Krimet e Rënda, Besim Hajdarmataj. Vendimi i beftë është marrë këtë të mërkurë dhe në vend të Ha...
Ironi e fatit/ Prokuror i Tahirit është prokurori i Guido Guidi dhe i dosjes ‘Haklaj’
Prokurori që ka firmosur kërkesën për dorëzimin e imunitetit të ish- ministrit Saimir Tahiri, është Besim Hajdarmataj. Me siguri ai është prokurori që ka bërë ‘autopsinë’ e krimit të bandës së tra...