Etiketa: is_tag

Hakerat iranianë sulmojnë INSTAT-in, reagon Instituti: Nuk janë prekur të dhënat e Censusit
Instituti i Statistikave ka pranuar se ditën e djeshme, 31 janar 2024, ka rënë pre e një sulmi kibernetik. Fillimisht, ishte grupi “Homeland Justice” që reagoi në rrjetin social “Telegram”, duk...
Shqipëria i kërkon Rusisë, Britanisë dhe Kinës bllokimin e faqeve që po publikojnë të dhënat pas sulmeve nga Irani! Po postohen sekrete hetimore
Mbyllja e faqeve që publikojnë të dhënat e marra nga sulmi kriminal kibernetik i është kërkuar autoriteteve të Kinës, Britanisë së Madhe dhe Rusisë. Vendimi është marrë nga Gjykata e Tiranës pasi ...
Sulmet kibernetike nga Irani, presidenti Begaj mbledh sot Këshillin e Sigurimit Kombëtar në orën 11:00
Presidenti i Republikës Bajram Begaj do të mbledhë nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare mbi çështjet për sulmet kibernetike. Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë është konfirmuar pjesëmarrja e kry...
Lista e hakerave me emrat e ministrave, Rama në Kuvend i drejtohet opozitës: Bëjnë ‘hajgare’ hakerat me ju!
‘E pavërtetë nga fillimi deri në fund’, ky ishte komenti i Kryeministrit Rama nga Kuvendi lidhur me emrat e 2 ministreve dhe një ish ministreje në listën e publikuar nga hakerat iranianë. Listat e...
Raporti i FBI: ‘Hakerat kishin hyrë në sistem 14 muaj më parë!’
Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) dhe Byroja Federale e Hetimit, FBI ka publikuar raportin në lidhje me sulmet kibernetike që hakerat iranianë kryen në Shqipëri. ...
Hakerat zbulojnë planin për vrasjen e Albin Kurtit, i dyshuari ekspert i snajperit nga Shqipëria
Në vitin 2021, Njësia Kundër Terrorizmit në Kosovë ka zbuluar një plan për të vrarë kryeministrin Albin Kurti dhe dy persona të tjerë; autor i vrasjes do të ishte një shtetas nga Shqipëria. Të...
Kush informon merr 10 milionë dollarë për tre hacker-at iranianë që sulmuan Shqipërinë/ Departamenti i Thesarit
Nga Vitjon Nina Ata quhen Mansour Ahmad, Ahmad Khatibi e Amir Hossein Nikaiin dhe kushdo që jep informata të qenësishme për figurën e tyre, mund të shpërblehet deri me 10 milionë dollarë ng...
Hackerat nuk kanë kërkuar shpërblim, pas tyre qëndron një shtet: Rama
Lajmi se hackerat kanë kërkuar 30 milionë dollarë në bitcoin nga Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI) është i pavërtetë.  Kështu ka deklaruar kryeministri i Shqipërisë, Edi Ram...
Hakerat shqiptar sulmojnë faqet në internet të AMA dhe AKEP
  Faqet në internet të Autoritetit të Mediave AudioVizive (AMA) dhe Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) janë sulmuar nga grupi i hakerave shqiptarë, Anonymous Albani...