Etiketa: is_tag

Kjo lëvizje e Shteteve të Bashkuara dhe një ‘exit strategy’ për Serbinë dhe Kosovën/ Haley
Nikki Haley godet edhe një here, e dorëhequr si ambasadore në Kombet e Bashkuara. Në letrën drejtuar sekretarit të përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres, me të cilin ambasadorja amerikane njoftoi ...
KUSH DO TË ZËVENDËSOJË NIKKI HALEY? IVANKA?!…JO.
( Dina Powell, ish këshilltare për Iniciativat Ekonomie në Shtëpinë e Bardhë, kandidate që ndiqet nga Ivanka Trump)/ Presidenti Trump u tha gazetarëve në bordin e ‘Air Force One’ se ai ka ngush...
Nikki Haley do të largohet në fund të vitit, Presidenti Trump çmon punën e saj ‘fantastike’
  Nikki Haley dha dorëheqjen ditën e Marte nga posti i ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Kombet e Bashkuara, duke shënuar largimin më të fundit nga ekipi i sigurisë i presidentit Tru...
A ka dhënë dorëheqjen Nikki Haley si ambasadore e SHBA në OKB?!….
Sipas një raportimi të shkurtër Nikki Haley po jep dorëheqjen nga administrata e presidentit Donald Trump dhe nuk do të shërbejë më si ambasadore e Shteteve të bashkuara në OKB- por data ekzakte s...
Presidenti Trump do të ndërpresë ndihmat financiare për votat kundër.
Presidenti Donald Trump, të mërkurën kërcënoi se do të ndërpresë ndihmat financiare për vendet që votojnë për të kaluar rezolutën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara ku kërkohet an...
Nikki Haley në KS: “Venezuela, narko- shtet që kërcënon rajonin, hemisferën dhe botën”
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley e përshkroi Venezuelën si një "narko- shtet me dhunnë në ngjitje", duke folur në Këshillin e Sigurimit ku Venezue...
Nikki Haley, ambasadore e SHBA, kundër Trump për largimin nga Kombet e Bashkuara
-Ambasadorja e re nuk bie dakord me disa në Kongres, Trump- Me disa pjesëtarë të Kongresit që kërkojnë largimin e SHBA nga Kombet e Bashkuara dhe me presidentin Trump që shpall shkurtime në kua...