Etiketa: is_tag

Sondazhi i IPSOS: PS fiton bindshëm në Tiranë me 48.9%, ndiqet nga PD me 42.6%
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS), një nga kompanitë lider të sondazheve në botë, sonte në emisionin “Ope...
Sondazhi i Ipsos/ Tiranë: 54% mendojnë se Shqipëria po shkon në drejtimin e duhur
Kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS), një nga kompanitë lider të sondazheve në botë, sonte në emisionin “Open” paraqet sondazhin fundit mbi zgjedhjet e ardhshme parlam...
Sondazhi/ Nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin këtë të dielë, PS do të fitonte e vetme me 48.4%, LSI drejt asgjesimit
Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me 48.4%, ndërsa 39.3% e qytetarëve do të votonin për opozitën. Vetëm 5% do të votonin për LSI, 0.8% për Lëv...
Del rezultati i Sondazhit/ PS, e vetme, merr fitore historike, ja si ndahen mandatet…
Kompania amerikane e sondazheve IPSOS publikoi rezultatet për zgjedhjet e 25 prillit. Bie në sy fitorja historike e Partisë Socialiste, ndërsa opozitën PD-LSI e pret humbja. Sipas sondazhit: P...
39% e shqiptarëve e duan akoma si kryeministër Edi Ramën/ Ipsos-Tch
Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, po publikon të dhënat e sondazhit të dytë për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open” drejtuar nga gazetarja En...
62% e shqiptarëve e konsiderojnë Edi Ramën lider të fortë/ Ipsos
Kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS), një nga kompanitë lider të sondazheve në botë, sonte në emisionin “Open” paraqet sondazhin e dytë të opinionit publik në Shqipëri...
Puna e Ramës për covid-in/ Sondazhi: 55 përqind e shqiptarëve e vlerësojnë mirë
55% e shqiptarëve e vlerësojnë pozitivisht punën e kryeministrit Edi Rama në çështjen e covidit sipas sondazhit të IPSOS në bashkëpunim me Top Channel. Kompania për Marketing dhe Hulumtim të Op...
Sondazhi i Top Channel dhe IPSOS/ 38% e shqiptarëve mendojnë se Shqipëria është në drejtim të duhur, njësoj si në shkurt
Kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS), një nga kompanitë lider të sondazheve në botë, sonte në emisionin “Open” paraqet sondazhin e dytë të opinionit publik në Shqipëri...
Sondazhi i parë i IPSOS për Top Channel/ PS fiton me 49.5%, kurse PD+LSI 44.4%
Sondazhi i IPSOS për Top Channel është realizuar në periudhën nga data 10 deri në 16 shkurt 2021 dhe janë intervistuar 1.527 votues në 12 qarqet e vendit.  Pyetjes kryesore nëse zgjedhjet do ...
Ku të gjejmë një popull që do të zezën e vet?
Frrok Çupi Qysh mbrëmë e tash e mbrapa, nuk ka mbet gja tjetër, veç të gjejmë atë popull që do të zezën e vet!,- do të shkruante Fishta sapo të përballej me këta shakllabana që ia duan të keqen...