Etiketa: is_tag

Dy diplomatë iranianë dëbohen nga Shqipëria; kishin plan të rrafshonin ambasadën e SHBA në Tiranë.
Top Channel ka mësuar, nga burime të besueshme, se dy diplomat të tjerë iranianë janë urdhëruar të largohen nga Shqipëria brenda 72 orësh për shkak se përbëjnë rrezik serioz për Shqipërinë. Tel...
Dita e dytë e protestave kundër regjimit në Iran: Nxehen gjakrat e liderëve.
Liderët iranian po përballen me ditën e dytë të protestave pasi mohuan se të shtënat e ushtrisë kishin rrëzuar aeroplanin Ukrainas me pasagjerë, duke vrarë 176 njerëz që ndodheshin në bord, shumic...
Arrestohet Ambasadori Britanik në Teheran Robert Macaire, lirohet brenda orësh.
( Foto:AFP via Getty Images)/ Nga: VICTORIA FRIEDMAN Ambasadori i Britanisë në Iran, Robert Macaire, u arrestua të Shtunën në Teheran, u arrestua për pak kohë dhe më pas u la i lirë. Gaze...
KY ZINXHIR GABIMESH QË BËN TË DRIDHET TEHERANIN
Nga: Lorenzo Vita Pranimi iranian shpon qiellin e Teheranit si rrufeja që natën e kaluar ndërpreu jetën e qindra njerëzve të pafajshëm në Boeing 737. "Një gabim njerëzor" shpjegojnë krerët e Re...
Të gjithë bëjnë një hap prapa. Trump: ‘Tërheqja e Iranit- një gjë shumë e mirë për botën!’
Presidenti Trump u tërhoq nga aksioni i mëtejshëm ushtarak kundër Iranit sot, si dhe bëri thirrje për një përpjekje të re diplomatike pasi konfrontimi i gjashtë ditëve të fundit u duk se u lehtësu...
SHBA njofton sanksione të reja ndaj Iranit pas sulmeve me raketa
  WASHINGTON (AP) - Administrata Trump po njofton sanksione të reja ndaj Iranit pas sulmeve të raketave të kësaj jave nga Republika Islamike në bazat e SHBA në Irak. Sekretari i Shtetit...
Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar sinjalizon që Britania mund të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore e Iranit
Nga: OLIVER JJ LANE Mungesa e respektit nga ana e Iranit e kushteve te marrëveshjes bërthamore po e vë në rrezik ate dhe Mbretëria e Bashkuar madje edhe mund të tërhiqet, ministri i jashtëm i B...
Sondazhi: Pothuajse gjysma e amerikanëve miratojnë sulmin ndaj gjeneralit Iranian Soleimani
Nga: ALANA MASTRANGELO Një sondazh i kohëve të fundit nga HuffPost-YouGov tregon se 43 për qind e amerikanëve miratojnë vendimin e Presidentit Donald Trump për të urdhëruar sulmin ajror që vrau...
Irani e rrëzoi avionin e Ukrainës me 176 pasagjerë, por ‘gabimisht’.
Irani ka qëlluar dhe ka rrëzuar gabimisht. Aeroplani u përplas të Mërkurën afër aeroportit të Teheranit me 176 pasagjerë në bord- raporton media Amerikane. Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara than...
Trump i vë sanksione ndëshkuese ekonomike Iranit
Presidenti amerikan, Donald Trump, në një adresim para kombit, ka thënë se SHBA do të aplikojë sanksione ndëshkuese ekonomike ndaj Iranit. Këtë e bëri ai në deklarimin e parë para kombit amerik...