Etiketa: is_tag

Hakerat iranianë sulmojnë INSTAT-in, reagon Instituti: Nuk janë prekur të dhënat e Censusit
Instituti i Statistikave ka pranuar se ditën e djeshme, 31 janar 2024, ka rënë pre e një sulmi kibernetik. Fillimisht, ishte grupi “Homeland Justice” që reagoi në rrjetin social “Telegram”, duk...
Tërhiqen milicitë pro Iranit? SHBA ka gati planin e hakmarrjes, Teherani: Do t’i përgjigjemi çdo sulmi
Nga A2 CNN Në një lëvizje të papritur, grupi më i fuqishëm i militantëve të mbështetur nga Irani në Irak, Kataib Hezbollah, njoftoi të martën pezullimin e operacioneve ushtarake kundër Shteteve...
SHBA planifikon hakmarrjen ndaj Iranit. Pentagoni: Përgjigje e fortë, por nuk duam luftë!.
Kundërpërgjigjja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj sulmit me dron në Jordani, ku u vranë tre ushtarë amerikanë dhe u plagosën mbi 30 të tjerë, me gjasë do të jetë më e fuqishme se sulmet ...
Pakistani nis breshëri raketore në Iran, hakmerret për sulmet e ditëve të fundit.
Pakistani ka nisur një sërë sulmesh hakmarrëse me raketa ndaj Iranit fqinj, dy ditë pasi ky i fundit sulmoi vendin, duke pretenduar se kishte shënjestruar bazat e një grupi militant separatist sun...
Dariush Mehrjui: Gjenden të vdekur regjisori dhe gruaja iraniane.
Një nga regjisorët më të shquar të filmit në Iran, Dariush Mehrjui, është gjetur i vdekur së bashku me gruan e tij. 83-vjeçari dhe Vahideh Mohammadifar u gjetën me plagë me thikë në shtëpinë e ...
“Je i fortë pas tastjerës, do pendohesh shpejt ti dhe Hamasi”, Izraeli i shpall luftë virtualisht Iranit
Konflikti mes Izraelit dhe terrorsitëve të Hamasit dhe mbështetësve të tyre duket se është përhapur tashmë jo vetëm në terren por edhe në rrjetet sociale. Në Twitter, ku ka llogarinë e tij dhe ...
Britania reagon ndaj Iranit/ Sunak: ‘Vrasja e Akbarit- akt i pashpirt e frikacak, jam i tmerruar!’.
Kryeministri, Rishi Sunak është shprehur se ekzekutimi i ish-zyrtarit të lartë të mbrojtjes, Alireza Akbari në Iran është akt i pashpirt dhe frikacak, i kryer nga një regjim barbar. Pasi media ...
Irani ekzekuton zëvendësministrin e Mbrojtjes, akuzohej si spiun britanik
Irani ka ekzekutuar dënimin me vdekje duke varur ish-zëvendësministrin e Mbrojtjes me shtetësi të dyfishtë irano-britanike Alireza Akbari. Ai ishte arrestuar në vitin 2019 dhe u dënua për spiu...
Sulmet kibernetike të Iranit kanë lidhje me Tiranën, 5 vetë nën akuzë! Gjykata rrëzon prokurorinë.
5 urdhër-arreste janë lëshuar për 5 punonjës në sektorin e IT-së (teknologjisë së informacionit), në Departamentin e Administratës Publike, në kuadër të hetimeve për sulmet kibernetike të kryera n...
Shqipëria i kërkon Rusisë, Britanisë dhe Kinës bllokimin e faqeve që po publikojnë të dhënat pas sulmeve nga Irani! Po postohen sekrete hetimore
Mbyllja e faqeve që publikojnë të dhënat e marra nga sulmi kriminal kibernetik i është kërkuar autoriteteve të Kinës, Britanisë së Madhe dhe Rusisë. Vendimi është marrë nga Gjykata e Tiranës pasi ...