Etiketa: is_tag

Britania reagon ndaj Iranit/ Sunak: ‘Vrasja e Akbarit- akt i pashpirt e frikacak, jam i tmerruar!’.
Kryeministri, Rishi Sunak është shprehur se ekzekutimi i ish-zyrtarit të lartë të mbrojtjes, Alireza Akbari në Iran është akt i pashpirt dhe frikacak, i kryer nga një regjim barbar. Pasi media ...
Irani ekzekuton zëvendësministrin e Mbrojtjes, akuzohej si spiun britanik
Irani ka ekzekutuar dënimin me vdekje duke varur ish-zëvendësministrin e Mbrojtjes me shtetësi të dyfishtë irano-britanike Alireza Akbari. Ai ishte arrestuar në vitin 2019 dhe u dënua për spiu...
Sulmet kibernetike të Iranit kanë lidhje me Tiranën, 5 vetë nën akuzë! Gjykata rrëzon prokurorinë.
5 urdhër-arreste janë lëshuar për 5 punonjës në sektorin e IT-së (teknologjisë së informacionit), në Departamentin e Administratës Publike, në kuadër të hetimeve për sulmet kibernetike të kryera n...
Shqipëria i kërkon Rusisë, Britanisë dhe Kinës bllokimin e faqeve që po publikojnë të dhënat pas sulmeve nga Irani! Po postohen sekrete hetimore
Mbyllja e faqeve që publikojnë të dhënat e marra nga sulmi kriminal kibernetik i është kërkuar autoriteteve të Kinës, Britanisë së Madhe dhe Rusisë. Vendimi është marrë nga Gjykata e Tiranës pasi ...
Raketa ruse po hidhen mbi Kiev me dronë iranianë, thotë Zelensky
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, duke dënuar fuqimisht sulmet e radhës ruse në disa rajone të Ukrainës, ku goditja më e madhe u dha në Kiev, ka pretenduar se raketat ruse janë hedhur nëp...
Sulmet kibernetike nga Irani, presidenti Begaj mbledh sot Këshillin e Sigurimit Kombëtar në orën 11:00
Presidenti i Republikës Bajram Begaj do të mbledhë nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare mbi çështjet për sulmet kibernetike. Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë është konfirmuar pjesëmarrja e kry...
SHBA: Projekt-rezolutë në Kongresin amerikan për sulmet kibernetike të Iranit ndaj Shqipërisë
  Bashkëkryetarët e grupit të çështjeve shqiptare në Kongresin amerikan, paraqitën sot në Dhomën e Përfaqësuesve një projekt-rezolutë ku dënohen me forcë sulmet kibernetike të Iranit ndaj ...
Irani kërcënon Shqipërinë: Kemi dronë, mund të godasim kampin e MEK në Manzë
Retorika kërcënuese e Iranit ndaj Shqipërisë, shpallur si një vend armik për regjimin e Teheranit, nuk ndalet. “Dronët e hekurt të Iranit mundet të godasin bazën e Muxhahedinëve të MEK në Shqip...
Kush informon merr 10 milionë dollarë për tre hacker-at iranianë që sulmuan Shqipërinë/ Departamenti i Thesarit
Nga Vitjon Nina Ata quhen Mansour Ahmad, Ahmad Khatibi e Amir Hossein Nikaiin dhe kushdo që jep informata të qenësishme për figurën e tyre, mund të shpërblehet deri me 10 milionë dollarë ng...
Shembulli që Shqipëria i dha SHBA-ve dhe botës
Flet James L. Jones, Kryetar ekzekutiv i Këshillit të Atlantikut Shqipëria mund të jetë një ndër anëtaret më të reja të Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO), p...