Etiketa: is_tag

Sulejmani organizoi dy sulme ndaj Shqipërisë. Vdekja e tij do t’i japë një shans paqes
  Koment nga: faktor.al/ Gjeneral major iranian Qasim Sulejmani, i vrarë nga helikopterët e SHBA në aeroportin e Bagdadit, është përgjegjës për të paktën dy plane sulmi ndaj Shqipërisë, një herë...
Mike Pompeo sjell pamje me Irakenët duke festuar për vdekjen e Qasem Soleimanit.
145 CHARLIE SPIERING 3 Janar 2020198 Irakenët festuan në rrugë pasi kreu i forcës ushtarake Quds të Iranit Qasem Soleimani u vra në një sulm ajror të enjten natën. Pamjet e irakenëve d...
Donald Trump: Shumë iranianë ‘e urrenin dhe e kishin krikë’ Qasem Soleimanin
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump festoi të Premten lajmin për sulmin e suksesshëm me dron të Shteteve të Bashkuara që vrau gjeneralin iranian Qasem Soleimani. Trump vuri në dukj...
Amerika vret në Bagdad gjeneralin kryesor Iranian. Sulmi u urdhërua nga Donald Trump.
Komandanti më i fuqishëm i ushtrisë së Iranit, General Qasem Soleimani, është vrarë nga sulmet ajrore të Shteteve të Bashkuara në Irak. 62 vjeçari udhëhoqi operacionin ushtarak Iranian në Lindj...
Viti 2020 u shënua me tension mes SHBA dhe Iranit; përgatitet një dhunë e re
Tensioni SHBA-Iran mbetet i lartë pas tërheqjes së militantëve nga kompleksi i ambasadës amerikane në Bagdad Tensioni midis Shteteve të Bashkuara dhe Iranit mbetet i lartë; të dy palët përgatiten...
Donald Trump: Iran do të mbajë përgjegjësi të plotë për sulmin në Irak!
Presidenti Donald Trump, të Martën, paralajmëroi Iranin se do të mbajë gjithë përgjegjësitë për sulmin e milicisë në Irak. “Ne u përgjigjëm fuqishëm, dhe gjithmonë do të përgjigjemi kështu”, th...
Donald Trump ripohon mbështetjen për protestuesit Iranianë
Nga: CHARLIE SPIERING, Breitbart Presidenti Donald Trump ka rikonfirmuar të martën mbështetjen e Amerikës për protestuesit në Iran, pasi ka dërguar  mesazhin e kundërt gjatë një takimi me Presi...
Shpallen në kërkim policor 4 terroristët iranianë
-Agjentë të anti-terrorit mbajnë nën vëzhgim disa persona- Personat e identifikuar nga policia si anëtarë të një celule që do të kryenin akte terroriste në Shqipëri janë shpallur në kërkim poli...
Grupi terrorist në Shqipëri drejtohej nga Irani/ Ardi Veliu
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në një deklaratë për mediat tha se është zbuluar një celulë terroriste në vendin tonë. Sipas Veliut këta terroristë do të bënin një sul...
Çfarë ndodh brenda kampit të muxhahedinëve në Tiranë? Ambasadori i Iranit ‘fantazon’ për një armë të re
Ambasadori i Iranit në Londër, Hamid Baeedinejad ka publikuar një foto për të cilën pretendon se është bërë brenda kampit të muxhahedinëve në Tiranë. Ambasadori akuzon muxhahedinët se po përdorin ...