Etiketa: is_tag

Pentagoni konfirmon se Irani ka lëshuar dhjetëra raketa në objektet e SHBA në Irak
Nga: HANNAH BLEAU/ Breitbart   Irani filloi të hedhë mbi një duzinë raketash balistike që shënjestronin bazat ajrore amerikane në Irak të martën, konfirmuan zyrtarët e SHBA. Irani mo...
Izraeli duhet të qëndrojë larg vrasjes së Soleimanit, tha Natanyah
 SHBA forcon burimet ushtarake në Lindjen e Mesme; Netanyahu thotë se Izraeli duhet 'të qëndrojë larg' nga vrasja e Soleimanit. Udhëheqësi i Gardës Revolucionare të Iranit kërcënoi të Martën të...
Britania nuk do ta vajtojë vdekjen e Soleimanit: Kryeministri Johnson
Londër (AFP) - Britania nuk do të vajtojë për vdekjen e gjeneralit iranian Qasem Soleimani, tha Kryeministri Boris Johnson të dielën, megjithëse ai paralajmëroi se raprezaljet do të çonin në dhunë...
Diplomati më i lartë i BE-së ‘shpreh keqardhje’ për vendimin e Iranit mbi marrëveshjen nukleare
  Bruksel (AFP) - Shefi diplomatik i BE Josep Borrell të hënën shprehu keqardhje për vendimin e fundit të Teheranit për të reduktuar angazhimet e tij ndaj marrëveshjes bërthamore të Iranit...
Trump tweeton se Irani “kurrë nuk do të ketë një armë bërthamore”
AFP, 6 Janar 2020 Uashington (AFP) - Presidenti Donald Trump të hënën përsëriti insistimin e tij që Irani nuk do të lejohet të ketë një armë bërthamore. Duke shkruar në të gjitha gërmat kapi...
Iran/ Qan lideri suprem për gjeneral Soleimani dhe thërrasin ‘Poshtë Amerika!’.
Një det me iranian të veshur në të zeza, ditën e Hënë kanë mbajtur zi për komandantin e vrarë nga droni amerikan javën e kaluar gjë që rriti tensionin në Lindjen e Mesme teksa ambasadorët e NATO-s...
Trump i qëndron kërcënimit mbi qendrat kulturore Iraniane, paralajmëron për ‘raprezalje të madhe’
Nga Jeff Mason 6 Janar, 2020, 1:52 AM GMT NE BORDIN E AIR FORCE ONE (Reuters) - Presidenti i Sh.B.A. Donald Trump të Dielën ka mbështetur kërcënimin e tij për të persekutuar vendet kulturore...
Ambasadorët e NATO-s do të takohen për krizën në Iran: zyrtare
( Foto: Arkiv)/ Bruksel (AFP) - Ambasadorët e NATO-s do të zhvillojnë një takim të jashtëzakonshëm në selinë e tyre në Bruksel të hënën ndërsa tensionet e Lindjes së Mesme u rritën pasi forcat ...
Qassem Soleimani, një kriminel mizor!
  Një sulm ushtarak amerikan në Irak vrau Qasem Soleimani-n, komandantin famëkeq të Forcave terroriste Quds, më 2 janar. Shumica dërrmuese e iranianëve e urrenin Soleimani-n, si një simbol ...
Një sulm i ri amerikan në Irak. Vritet udhëheqësi i milicisë pro-iraniane.
Një sulm i ri gjatë natës shkaktoi vdekjen e një prej komandantëve të milicisë besnike të Teheranit. Dhe tensioni rritet Nga: Angelo Scarano Sulmet e SHBA në Irak nuk ndalen. Pas raketës që ...