Etiketa: is_tag

Ish senatori Republikan i merr vendin në Kaliforni Demokratit në detyrë
Ish senatori Republikan David Valadao rimori vendin e tij në Distriktin 21 të Kalifornisë, të Premten, duke mundur ngushtë Demokratin T.J. Cox Valadao fitoi në 2012 duke u përqendruar në çështj...
Kaliforni: 2 të akuzuar për mashtrime të shumta me votat, priten mijëra
Dy individë janë akuzuar nën akuza për mashtrime të shumta të  votuesve pasi dyshohet se kanë paraqitur aplikacione mashtruese për regjistrimin e votuesve në emër të të pastrehëve, sipas Zyrës së ...
Të shtëna në sinagogë: një i vdekur dhe të plagosur në Kaliforni.
- Një i vdekur dhe të paktën 3 të plagosur është bilanci nga te shtënat ne sinagogen e Poway në San Diego County- Saktësisht gjashtë muaj pas masakrës në sinagogën e Pittsburgh-ut, në të cilën ...
SHIU, NJË BEKIM DHE MALLKIM PËR KALIFORNINE E ZJARRIT SHKATËRRUES
Raportuar nga Associated Press/ Kërkimi për mbetjet e viktimave të zjarrit shkatërrues të Kalifornisë Veriore ka marrë një urgjencë të re, pasi shiu që parashikohet mund të komplikonte këto për...
Trump në Kaliforni thotë se ‘kjo është dëshpëruese’, zjarret më shkatërrimtarë në histori.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka vizituar Kaliforninë për të këqyrur zjarret vdekjeprurëse dhe më shkatërrimtar në historinë e shtetit. Zjarri që ka rënë në veri të Kaliforni...
Trump në Kaliforni për të vizituar zonën e zjarrit më të keq që ka goditur deri më sot Amerikën.
Presidenti Donald Trump u ndodh të shtunën në Kaliforni për te takuar zyrtarë, familje të viktimave dhe ‘zjarrfikësit jashtëzakonisht të guximshëm’ atje. Në këtë zonë më shumë se 1,000 njerëz janë...
Ferr në Paradise/ Beteja me zjarret shpërthen në dy fronte në Kaliforni, mbi 50 të vdekur
  AFP / Josh Edelson Një helikopter bën një hedhje uji në Kanionin e lumit Feather në lindje të Paradise, Kaliforni Mijëra zjarrfikës u ndeshën me flakët në Kaliforninë veriore dhe jugore të ...
U arratis nga vdekja vjet në Las Vegas, por vdiq pardje në sulmin e Thousand Oaks në Kaliforni.
Djaloshi që i mbijetoi sulmit masiv me armë në Las Vegas vitin e kaluar, është mes atyre që u vranë në sulmin me armë të të mërkurës në Kalifoni, thanë familjarët e tij. Telemachus Orfanos, 27 ...
Kalifornia nis mbledhjen e firmave për të drejtën e shkëputjes nga SHBA.
Për herë të dytë në më pak se dhjetë vjet, CalExit në Kaliforni do të mbledhë firma për të drejtën e shkëputjes nga Shtetet e Bashkuara. Sipas ‘Sacramento Bee’, Prokurori i përgjithshëm i Kalif...
Bomba të motit godasin fort Kaliforninë.
Një nga stuhitë më të fuqishme në shumë vite ka goditur si një “bombë e motit” duke vrarëdy persona. Qindra shtëpi janë evakuuar nga frika e rrëshqitjes së tokës pranë Los Angelos. Më shumë ...