Etiketa: is_tag

Rama pret në takim ministren e Jashtme të Kanadasë
TIRANË- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot për vizitë ministren e Punëve të Jashtme të Kanadasë Mélanie Joly. Lajmi bëhet I ditur nga shefi i qeverisë, i cili ka ndarë foto nga p...
Kryediplomatja e KAnadasë në Tiranë, uron ‘Fat të mbarë në drejtimin e KS! Do të forcojmë raportet me Shqipërinë’.
Ministrja e Punëve të Jashtme të Kanadasë Melanie Joly ndodhet në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare. Ditën e Sotme ajo ka takuar Ministren për Evropën dhe Punët e Jashtme të vendit Olta Xhaçk...
Kush është miliarderi kanadez që përzuri Berisha, i cili donte të ndërtonte marinën e Durrësit
Nga: Ylli Pata Edi Rama ka deklaruar sot në Parlament se në vitin 2006, ka ardhur në Shqipëri miliarderi famëmadh kanadez Peter Munk, me idenë e ndërtimit të një marine në Durrës, pikërisht aty...
Një nga snajperët më vdekjeprurës në botë lë shtëpinë në Kanada për të luftuar në Ukrainë: ‘Më duhet të ndihmoj’
Një ish-ushtar kanadez i njohur si një nga snajperët më vdekjeprurës në botë mbërriti në Ukrainë për të ndihmuar kombin të mbrohej nga Rusia. "Unë dua t'i ndihmoj ata. Është kaq e thjeshtë," i ...
Kanada: Justin Trudeau nuk pranon ta kthehjë ushtrinë ‘në një shërbim civil’ kundër protestave për vaksinën.
FRANCES MARTEL Kryeministri kanadez i ekstremit të majtë Justin Trudeau u tha gazetarëve të enjten se nuk besonte se vendosja e ushtrisë kanadeze kundër një proteste kryesisht paqësore të manda...
Moti në Kanada: Vala e të nxehtit shënon rekordin 46.6C, po kështu veri-perëndimi i SH.B.A.
Kanadaja ka regjistruar temperaturën më të lartë të marritur ndonjëherë, ndërsa perëndimi i vendit dhe Paqësori Amerikan veri-perëndim zhyten në një valë të paparë të të nxehtit. Lytton në Brit...
Rusia nuk është e mirëpritur në G7, thotë Trudeau i Kanadasë
Steve Scherer OTTAWA (Reuters) - Kanadaja nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Grupin e Shtatë, të propozuar nga Presidenti i Sh.B.A. Donald Trump gjatë fundjavës, sepse Moska vazhdon të shkelë l...
Kanadaja mbyll Parlamentin, Trudeau në karantinë, asnjë udhëtim.
ROB GILLIES, Associated Press  TORONTO (AP) - Kanadaja mbylli Parlamentin dhe këshilloi kundër të gjitha udhëtimeve jo-thelbësore jashtë vendit të Premten ndërsa Kryeministri Justin Trudeau qev...
Irani në tension para kërkesës për përgjigje mbi viktimat e qeverisë në avionin e Ukrainës.
Irani po përballet me presion të ri para kërkesës për të dhënë përgjigje të plotë se çfarë ka ndodhur me aeroplanin e Ukrainës që ishte qëlluar mbi kryeqytetin e Iranit javën e e kaluar, me 176 pa...
Raporti: Kryeministri kanadez Trudeau bie dakord me Fondin e Sigurisë 500000£ për Princin Harry dhe Meghan
Nga: CHRIS TOMLINSON Burime të mediave Britanike kanë thene se Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka ofruar të paguajë 500,000 £ për sigurinë e Princit Harry dhe gruas së tij Meghan. Rap...