Etiketa: is_tag

Giorgia Meloni, kryeministre e Italisë, do të vizitojë sot Kievin.
Kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të udhëtojë në Kiev ditën e sotme për t’u takuar me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky. Meloni do të vizitojë Varshavën përpara se të shkojë në Ukrain...
Goditet me raketa konsullata gjermane në Kiev
Sulmi me raketa pas disa muajsh në kryeqytetin ukrainas, Kiev por edhe në qyetete të tjera si Lvivi, Dnipro e Zaporizhia ka tronditur Ukrainën. Nga sulmet është goditur dhe konsullata gjermane ...
Ukrainë/ Sulmet ishin të pritshme, por kjo është një shock!
Paul Adams/ BBC Raportim nga Kievi Tre orët e fundit kanë parë valë pas vale shpërthimesh, jo vetëm këtu në Kiev, por në të gjithë këtë vend të gjerë, nga Lviv në perëndim në Kharkiv në lind...
“Po me Kievin ç’pate?”/ Rama replikon me Tabakun: ‘I kemi ndarë punët, ju me domatet, ne të shkretët ku na kërkon detyra!’
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deputeten demokrate, Jorida Tabaku, dhe kolegët e tjerë të opozitës, teksa ka folur për krizën e çmimeve.  Nga foltorja e Kuvendit, Rama iu kthye akuzave të Tab...
Rama viziton Zelenskyn në Kiev
Ekskluzive nga Kievi/ Albanian Post  Dy liderë nga Ballkani Perëndimor, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe ai i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, po prekin nga afër masakrat që kanë n...
Kievi: 191 fëmijë të vrarë që nga fillimi i luftës
Që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës, të paktën 191 fëmijë kanë vdekur. Numrat u dhanë nga Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës në një shënim duke shpjeguar se "deri më 13 prill, më shu...
Kievi: 165 fëmijë të vrarë që nga fillimi i luftës, 266 të plagosur
165 fëmijë kanë vdekur dhe 266 janë plagosur pas pushtimit rus. Kjo u bë e ditur nga Prokuroria e Përgjithshme e Ukrainës, duke specifikuar se "numri më i madh i viktimave është i përqendruar në q...
Masakra në Bucha, Zelensky anulon takimin ballë për ballë me Putinin
  Një takim i Presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky ballë për ballë dhe sy më sy me presidentin rus Vladimir Putin ka pak gjasa të ndodhë. Në deklaratën e tij më të fundit, Zelensky ka ...
Von der Leyen dhe Borrell vizitojnë Zelenskyn në Kiev
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, dhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, do të vizitojnë presidentin e Ukrainës,...
Kremlini dërgon 400 mercenarë rusë në Kiev me mision për të vrarë presidentin Zelenskyy
Kremlini ka dërguar më shumë se 400 mercenarë të paguar nga Rusia në Kiev me misionin për të vrarë presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy, sipas një raporti. Wagner Group, një kompani ushtara...