Etiketa: is_tag

Media në Botë: Italia sheh të rriten rastet e virusit 45%; 11 të vdekur
The Associated Press, AP, Breitbart   ROME (AP) - Italia raportoi një rritje prej 45% në ditë për personat e infektuar me koronavirus ndersa vendet e tjera në Evropë regjistruan rastet ...
Flet vajza që përhapi panik në Whatsapp: ‘Ju lutem fshijeni…më kanë thirrur në polici!’
Sot është përhaapur panik përmes një një audio mesazhi të një vajze ku thuhej se në Shqipëri ka mbi 12 raste me koronavirus, është shpërndarë me shpejtësi nëpërmjet Whatsapp-it duke krijuar pa...
Vullnetarët e Wuhanit nxitojnë të shpëtojnë kafshët e të mbetura në shtëpi në qytetin e virusit
Nga: SIMON KENT/ Grupet vullnetare kanë filluar të punojnë në Wuhanin e goditur nga virusi, në Kinë, dhe kanë shpëtuar më shumë se 200 kafshë të mbetura vetëm në shtëpi nga pronarë që nuk arrit...
Dyshim për një të infektuar me koronavirus/ Ministria: ‘Nuk ka asnjë të infektuar në Shqipëri!’
Dyshimi se një person ka hyrë në Shqipëri si mbartës i infeksionit me koronavirus u përhap përmes informacioneve të rreme. Ministria e Shëndetësisë ka reaguar me anë të një sqarimi në lidhje me...
Koronavirusi, shtohen masat dhe kontrollet në Rinas
Shtohen masat dhe kontrollet në aeroportin e Rinasit me qëllim evidentimin e rasteve të prekura nga koronavirusi. Shefi i kontrollove mjekësore në Rinas, Lorenc Harshova, deklaron se deri më ta...