Etiketa: is_tag

Donald Trump shtrëngon duart me mbështetës pavarësisht frikës së koronavirusit
CHARLIE SPIERING, BREITBART Presidenti Donald Trump shtrëngoi duart e mbështetësve me besim të hënën në Florida, me gjithë frikën e ngritur në Uashington, DC, për përhapjen e koronavirusit. ...
Historia si hyri i infektuari me koronavirus, para 12 ditësh, në Muriqan të Shkodrës
( Policia vendos rrethim metalik rreth spitalit infektiv ku ndodhen dy personat e infektuar me koronavirus)/ Të dy të infektuarit me koronavirus, tashmë janë izoluar në karantinën e Tiranës. Nj...
“S`ka vend për panik”/ Rama për koronavirusin: ‘Do ta kalojmë këtë sfidë, pa asnjë diskutim’.
Kryeministri Edi Rama bëri një tjetër reagim gjatë të hënës në lidhje me masat për mbrojtjen nga koronavirusi. Sipas kreut të qeverisë, mbyllja e kufijve nuk rekomandohet as nga OBSH dhe as nga...
COVID-19/ Dy personat e infektuar, babë e bir, nuk paraqesin komplikacione.
Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar dy rastet e para në Shqipëri me koronavirus. Gjendja e dy të prekurve babë e bir që kanë udhëtuar nga Firence në Tiranë është e stabilizuar dhe nuk paraqe...
I fundit/ 366 të vdekur në Itali nga koronavirusi, 113 vetëm në 24 orët e fundit
Koronavirusi në Itali po avancon me ritme shumë të larta, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 113 viktima. Sipas raportimeve të fundit bëhet me dije për 6387 të prekur, 366 të vdekur dhe ...
Mbyllet porta ajrore me Romën, Milanon dhe Bolonjën, shkaku koronavirusi, por nuk thuhet hapur
Një nga pesë kompanitë e fluturimit me Italinë, ka anuluar të dielën fluturimet me Romën, Milanon dhe Bolonjën, si edhe fluturimet anasjelltas. Burime zyrtare nga aeroporti i Rinasit, bëjnë me dij...
Kinë/ Shembet hoteli i kthyer në karantinë për koronavirusin, 70 vetë zihen në gërmadha.
Rreth 70 persona janë zënë në gërmadha pasi hoteli që po përdorej si karantinë e koronavirusit u rrëzua. Ngjarja ndodhi në qytetin Quanzhou të Kinës. Rreth 35 prej 70 personave janë nxjerrë nga...
Koronavirus/ Shqipëria një ishull jashtë infeksionit; asnjë rast i konfirmuar
Shqipëria nuk ka ende asnjë rast me koronavirus. Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik, konfirmojnë se analizat e fundit për 5 raste të dyshuara kanë dalë negative. ISHP ka zgjeruar har...
Pothuajse 100 mijë të sëmurë. Trump mendon për kura gratis
-Frikë në Evropë. Udhëheqësi Amerikan hipotetizon një plan të jashtëzakonshëm, Dhoma ndan 8.3 miliardë ekstra.- Bota përballet me armikun e padukshëm dhe të përbashkët sipas përhapjes. Frika nu...
Trump promovon përparimet në luftimin e koronavirusit
Trump promovon përparimet në luftimin e koronavirusit në tubimin e fushatës në Karolinën e Veriut ndërsa raportohen më shumë të infektuar në SH.B.A. Presidenti Trump u mburr për punën e administr...