Etiketa: is_tag

Koronavirusi mund të mos largohet kurrë: OBSH
Koronavirusi "mund të mos shkojë kurrë", paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Duke folur në një konferencë të Mërkurën, drejtori i urgjencave të OBSH-së, Dr Mike Ryan paralajmër...
COVID- 19/ Në SHBA ka mungesë testesh, nga 2.4 milion që duhen ka vetëm 800 mijë.
Ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve të koronavirusit në Sh.B.A u ngjit në 1.325 të enjten, me gati 40 vdekje në mbarë vendin, shumë zyrtarë shtetërorë kanë sinjalizuar zhgënjimin për mungesën e ...
COVID-19/ Ambasada e SHBA anulon gjitha intervistat e paracaktuara për Viza Jo-Emigruese deri më 3 prill
Në mbështetje të përpjekjeve të qeverisë së Shqipërisë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të COVID-19 duke kufizuar grumbullimet publike dhe praktikimin e largësisë midis personave, Ambasada...
Në Shqipëri, deri më tani, janë identifikuar katër vatra me koronavirus.
  E para u regjistrua në Tiranë, kur dy persona babë e bir u diagnostikuan me koronavirus, e më pas nga kontrollet rezultuan se ishin edhe 6 anëtarë të familjes së tyre por edhe të afërm....
Ministri i qeverisë Franceze testohet pozitiv për Coronavirus
  CHRIS TOMLINSON 11 Mars 2020 Ministri francez i kulturës Franck Riester eshte testuar pozitiv për koronavirusin duke ndjekur pesë raste të konfirmuara më parë midis anëtarëve të As...
Ministrja e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar diagnostikohet me koronavirus
OLIVER JJ LANE Nadine Dorries, një ministër e shëndetësisë në qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar të Boris Johnson është diagnostikuar me Coronavirus, duke ngjallur shqetësimin për qindra njerëz ...
Zbulimi shok i Merkel: “70% e gjermanëve të infektuar”
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka konfirmuar,gjatë një takimi të CDU në Berlin, se më shumë se gjysma e gjermanëve do të infektohen me koronavirus Roberto Vivaldelli Fraza shokuese, ato t...
Trump nuk është testuar për koronavirus ndërsa shefi i stafit, në vetë-karantinë
Shtëpia e Bardhë njoftoi ditën e Hënë se Presidenti Donald Trump nuk është testuar për coronavirus. “Presidenti nuk ka bërë testin e COVID-19 sepse ai as ka qenë në kontakt me ndonjë pacient të...
Italia vë drynin dhe hedh çelësin deri në vdekje të virusit COVID-19
ROME (Reuters) – E gjithë Italia vihet në dry, lëkundjet e tregut financiar dhe rebelimi i të burgosurve bënë të qartë ditën e Hënë se sa është shtrirë epidemia globale e koronavirusit dhe ka kapu...
Numri i të prekurve me COVID-19 shkon në dhjetë; pritet rritja e numrit të të prekurve, thotë minsitrja.
“Deri tani janë testuar në Institutin e Shëndetit Publik 114 raste të dyshuara, prej të cilëve vetëm 10 janë pozitive. Bëhet fjalë për dy të sëmurët e parë të deklaruar dhe 6 persona të tjerë kont...