Etiketa: korrupsioni

Cilët janë personat mbi të cilët vendosi sanksione SHBA?
Departamenti i Thesarit i Shteteve të Bashkuara njoftoi se në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, ka sanksionuar disa persona dhe rrjete të korruptuara në Evropë, Afrikë dhe Amerikë Qendrore....
SHBA, Ambasada në Tiranë: ‘Zyrtarët e korruptuar u shkelin të drejtat dhe liritë!’
Ambasada e SHBA në Tiranë flet shqip per politikanet e Tiranes dhe jep një mesazh të drejtpërdrejtë në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit. Përmes një postimi në “Facebook”, ambasada amerikane ...
Soreca-Yuri Kim: ‘Vendi duhet të pastrohet nga të korruptuarit! dhe autorët e krimit’.
“Duhet të bëhen përpjekje për të luftuar korrupsionin, sidomos në fushën e pastrimit të parave dhe korrupsionin publik, si dhe krimin mjedisor”. Kështu u shpreh ambasadori i Bashkimit Evropian ...
Rama: Politikanët që nuk justifikojnë pasurinë, do të shkojnë në burg
Kryeministri Edi Rama ka paralajmërua se Drejtësia e Re fillimisht do të ndeshk0jë gjyqytarët dhe prokurorët. Rama tha se kush politikan nuk justifikon pasurinë futet në burg dhe për këtë ka ma...
Kryeministri Rama me kryetarët e bashkive, kundër korrupsionit: ‘Në mandatin e 3 vija e kuqe do skuqet deri në përvëlim”/
Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer kritikat për kryebashkiakët, ndërsa i ka dhënë urdhër që të bëhet regjistrimi imediat i tokës bujqësore.  Ai shtoi se bashkitë pavarësisht pretendimeve ...
Miliona Euro Pasuri/ Zbulohet vila luksoze e deputetes së PD, “OFL” duhet…
Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka në pronësi një supervilë, në një nga resortet më të shtrenjta. Fjala është për një vilë dy katëshe në kompleksin “Vala Mar” në Gjirin e Lalzit, në një nga zona...
Amerika duhet të dijë të vërtetën rreth korrupsionit të familjes Biden
TOM FITTON Skandalet e Biden nuk u zhdukën kur Joe Biden hyri në Zyrën Ovale, siç shkrova në këtë artikull për The Washington Times: Një president merr detyrën mes akuzave për korrupsion në ...
GRECO: Shqipëria hapa para në luftën kundër korrupsionit! Yuri Kim: SHBA e përkushtuar për një të ardhme të sigurt të Shqipërisë
Raporti i Grupit të Shteteve Kundër Korrupsionit (GRECO) për Shqipërinë, thekson se vendi ynë ka bërë hapa para në luftën kundër korrupsionit. Në një konferencë me faktorët ndërkombëtar, për ...
Mike Pompeo: ’40 zyrtarë të lartë nuk lejohen në SHBA’, nga këta 14 janë shqiptarë
Nga ‘Zëri i Amerikës’. Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara do t’i shtojnë përpjekjet për të luftuar korrupsi...
Mund të vraposh, por nuk i shpëton dot burgut
Nga: Dritan Hila/ Të futesh në politikë që 27 vjeç, të jesh fëmija i preferuar i elektoratit tënd, të mendosh se tashmë je në një moshë të nderuar ku mund të shijosh frytet e një jete dhe papri...
Faqja 1 prej 212