Etiketa: is_tag

Raporti i Freedom House: Luftë korrupsionit, drejtësia po funksionon. Mediat në funksion të lajmit të rremë
Shqipëria ka treguar një përparim të lehtë në luftën e saj kundër korrupsionit. Ky është konkluzioni i raportit të “Freedom House” që ka analizuar zhvillimet e vendeve gjatë vitit 2022. Shqipër...
Yuri Kim takon Muhamet Rrumbullakun/ Tema e ditës mbetet lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsioni
Ambasadorja amerikane Yuri Kim këtë të mërkurë ka zhvilluar një takim me drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku. Gazetarja Xhensila Kodra, Raporton për ABC News se ...
SHBA në Ditën kundër korrupsionit: Ne e luftojmë korrupsionin përmes diplomacisë!
  Ambasada Amerikane ka reaguar për Ditën Ndërkombëtare kundër korrupsionit. Në një postim në rrjetet sociale të shpërndarë nga ambasada amerikanë, shkruhet se Departamenti i Shtetit lufton...
Daja i Ilir Metës financoi LSI-në dhe mori miliona euro tendera nga ish-kryebashkiakët
Teksa Ilir Meta ka nisur të flasë për luftë kundër korrupsionit pas ndryshimit të emrit të partisë nga LSI në Partia e Lirisë, Report Tv sjell sot për herë të parë të dhëna zyrtare, të cilat ngren...
Ambasadorja Yuri Kim: “Duhet të themi mjaft më me korrupsionin!”
Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka dhënë një mesazh të fortë, teksa ishte e ftuar në konferencën kombëtare për Antikorrupsionin. Ambasadorja amerikane deklaroi se të gjithë ne, qytetarët e Shqipëri...
Manja kallëzon në SPAK drejtoreshën e Agjencisë së Trajtimit të Pronave, e përfshirë në 2 skema abuzimi
Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka kallëzuar në SPAK drejtoreshën e Agjencinë e Trajtimit të Pronave e përfshirë në skema abuzimi. Bëhet fjalë për Jonida Baçi, e cila është shkarkuar më herët nga...
Gazeta Austriake zbulon skandalin: Afera 700.000$ e Presidentit Shqiptar me kompaninë offshore. Njeriu që zbuloi faktet kërcënohet me jetë dhe kërkon mbrojtje në Austri
“Një informator i cili u fsheh në Austri për shkak të kërcënimeve me vdekje rëndon pozitën e kreut të shtetit të Shqipërisë. Një rol të rëndësishëm në këtë histori luan edhe ceremonia e inaugurimi...
Korrupsioni i 32 policëve në Morin/ Fitimet arrinin deri në 8000 euro në ditë
Report Tv ka siguruar pamjet eksklusive të efektivëve të arrestuar ditën e sotme për korrupsion dhe shpërdorim detyre në pikën kufitare të Morinës. Siç shihet edhe në fotot e siguruara nga gazetar...
Yuri Kim në takimin me Ramën: Lufta ndaj korrupsionit, përgjegjësia mbi Qeverinë
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, mesditën e 9 shkurtit ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vetë faqja zyrtare ...
Cilët janë personat mbi të cilët vendosi sanksione SHBA?
Departamenti i Thesarit i Shteteve të Bashkuara njoftoi se në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, ka sanksionuar disa persona dhe rrjete të korruptuara në Evropë, Afrikë dhe Amerikë Qendrore....