Etiketa: is_tag

Po zgjedhim kreun e ri të SPAK, edhe Amerika e angazhuar. Yuri Kim garanton: ‘Pa frikë e favore do luftojë korrupsionin e krimin!’.
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dhënë një mesazh për kreun e ri të SPAK që të luftojë korrupsionin e krimin pa u frikësuar dhe pa u ndikuar nga favoret. Në një postim në Twitter, Kim shkruan se ...
SPAK dërgon në gjyq ish-kryebashkiakun e Lezhës dhe 10 zyrtarë të tjerë. Tjetërsuan prona me vlerë 13 mijë euro.
SPAK ka përfunduar hetimet për tjetërsimin e pronave në Lezhë, teksa ka bërë kërkesë për dërgimin në gjyq të 11 personave, mes tyre ish-krybashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj. Gjatë hetimit, ka re...
Kryesia e PD-së shpall 4 kandidatura për kryetarin e ri!
Fatbardh Kadilli, Edit Harxhi, Agron Shehaj do të jenë ata që do të sfidojnë Lulzim Bashën në garën për kreun e partisë në zgjedhjet e 13 qershorit. 4 kandidatët janë miratuar unanimisht nga Kr...
Vendimi: ‘Vitore Tusha në krye të Gjykatës Kushtetuese deri në zgjedhjen e kryetarit të ri!’.
Gjykata Kushtetuese ka nisur procedurat për zgjedhjen e kryetarit të ri. Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese kanë deklaruar se duhet që të nisë procesi për hartimin e rregullores. “Duhet të fill...
Zyrtare/ Arben Kraja zgjidhet në krye të SPAK
Ka përfunduar procesi i votimit në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për të zgjedhur drejtuesin e Prokurorisë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (SPAK). Arben Kraja do të jetë drejtuesi i...
SPAK ndodhet në prag; prezantohen 3 emrat në garë për kreun.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi intervistat me prokurorët Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili, që garojnë për kreun e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Për Altin Dumanin, SPAK...
E rrallë për ne, këtu nuk ka të tillë: Kryetari i Vushtrrisë shpenzon 69 Euro
(FOTO: Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri)/ Kryetari i sapo zgjedhur i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ashtu siç kishte premtuar ka publikuar në web faqen e Komunës shpenzimet për javën e fundit t...