Etiketa: is_tag

Fluturojnë avionët mbi Kuçovë/ Ushtria shqiptare dhe NATO demonstrojnë forcën në qiell
Nga ky 4 mars bajza ajrore e kucoves eshte zyrtarisht baza taktike e Natos ne Shqiperi. Investimi modern e ka kthyer ate ne nje baze me te gjitha standardet e Natos, duke e kthyer shqiperine ne nj...
Sot hapet baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, Rama: Element sigurie për Ballkanin që kërcënohet jo pak nga Rusia!
Shqipëria rihap sot bazën ajrore të Kuçovës. Report Tv ndjek live ceremoninë e përurimit ku marrin pjesë kryeministri Edi Rama, presidenti Begaj, Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi e diplomatë dhe...
Ushtria shqiptare merr dronët turq, 3 “Bayraktar” mbërrijnë në bazën e Kuçovës
Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë marrë zyrtarisht në dorëzim dronët “Bayraktar”, të blerë nga Turqia. Tre dronët TB2 të porositur nga qeveria shqiptare në vitin 2022 kanë mbërritur në Shq...
Baza e NATO-s në Kuçovë do të hapet më 4 mars.
Në 4 mars do të rikthehen fluturimet e avionëve ushtarakë. Baza e NATO-s në Kuçovë do të jetë gati për t’u inauguruar. Puna për transformimin e kësaj baze dhe kthimin në një bazë moderne ka nis...
GJKKO dënon me 1 vit burg kryebashkiakun e Kuçovës, Kreshnik Hajdari
Kryebashkiaku i Kuçovës, Kreshnik Hajdari është dënuar me 1 vit burg, dënim i cili është konvertuar në 150 orë punë komunitare. Kryebashkiaku i Kuçovës, Kreshnik Hajdari u mor zyrtarisht i pand...
KQZ nuk i ndërpret mandatin si kryebashkiak i Kuçovës! Celibashi: Nuk ka shkak ligjor
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë vendimin lidhur me kryebashkiakun e Kuçovës, Kreshnik Hajdari. Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi është shprehur se nuk ka shkak ...
Prokuroria i kthen përgjigje KQZ-së: Kreu i Bashkisë së Kuçovës rezulton i dënuar në Greqi
Kryetari i Bashkisë së Kuçovës, Kreshnik Hajdari rezulton i dënuar në shtetin grek. Në përgjigje që Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, rezulton se Hajdari ësht...
Çelen punimet për ndërtimin e bazës ajrore në Kuçovë, Rama: Shqipëria merr një rëndësi kritike në Ballkan
 “Kur i hedh një sy rajonit të Adriatikut dhe shikon krahun jugor të kontinentit evropian, është shumë e rëndësishme të ruhet paqja dhe prosperiteti. Për këtë arsye, Shqipëria në Ballkan, ve...
Terrorizohet familja në Kuçovë, 6 persona i dhunojnë me shkop bejsbolli: ‘Jeni të vdekur!’
Një familje nga Kuçova është dhunuar e terrorizuar nga gjashtë persona. Denoncimi është bërë nga 34-vjeçari i dhunuar Arbër Liço, i cili ka deklaruar se 6 persona i kanë shkuar në banesë, secili m...
Kuçova- bazë ajrore e NATO-s, një fjalë e thënë apo një realitet?! NATO flet për herë të parë.
Prej disa ditësh në media po flitet se NATO do të vendosë një bazë të saj ajrore në Kuçovë, një qytet ‘ajror’ edhe në të kaluarën thuajse në mes të hartës së vendit. Por për herë të parë është ...