Etiketa: is_tag

“E turpshme”/ Rama reagon ashpër për ‘Non-Paper’-in e ndryshimit të kufijve: Unë kurrë s’kam thënë gjë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar rreth një artikulli të botuar nga gazeta austriake “Der Standard”, lidhur me dokumentin jo-zyrtar të ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor. Në një postim n...
Greqia hap kufijtë, edhe për Shqipërinë, në 14 Maj/ Ministri i Turizmit
Ministri grek i Turizmit, Haris Theocharis ka thënë se në datën 14 maj Greqia do të hapë të gjithë kufijtë tokësorë e më pas për t’i hapur rrugën ardhjes së turistëve. Në këtë pikë parashikoh...
BE do të fillojë hapjen e kufijve të jashtëm nga korriku: Komisionerja
BRUKSEL (Reuters) - Bashkimi Evropian do të hapë plotësisht kufijtë e brendshëm vetëm në fund të qershorit dhe do të fillojë heqjen e kufizimeve për udhëtimin në dhe nga vendet e tjera në korrik, ...
COVID- 19:Nesër në mesnatë mbyllen kufijtë tokësorë shtetërorë/ Kryeministri Rama
Kryeministri i vendit, Edi Rama, me anë të një njoftimi në rrjetet sociale bënë me dije se prej ditës së nesërme në mesnatë të gjitha hyrjet tokësore në Shqipëri nga Mali i Zi, Kosova, Maqedon...
Ramush Haradinaj: Ndryshimi i kufijve është ftesë për tragjedi të reja në Ballkan.
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e tij kundër idesë së Presidentit Hashim Thaçit për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës dhe Serbisë. Haradinaj, një...
Nëse nuk u dalim zot interesave tona…
Në një analizë të bërë në studion e News24, në rubrikën “Opinion”, Shehu tha se ideja e ndryshimit të kufijve në Kosovë është e lidhur me Beogradin. Sipas tij kjo ide nga Presidenti i Kosovës Hash...
Thaçi, Vuçiq dhe Mogherini – të vetëm për ndarjen e territoreve. “ Kufijtë ndryshohen vetëm me luftë!”, Haradinaj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se lëvizja e kufijve të Kosovës mund të bëhet vetëm me luftë dhe sipas tij çështja e vetme që mund të diskutohet me Serbinë është njohja reciproke...
BE do të sjellë Rojet Kufitare Bregdetare. Dilema:Të mbrojë krimin, apo të na ruajë nga krimi?
Nga: L. Skiro/ “Siç e tha edhe Fatmiri më parë, ne e kemi sigluar marrëveshjen kaq të rëndësishme dhe këtë e bëmë sot. Është pikërisht kjo marrëveshje që do të lejojë ardhjen në Shqipëri të një...
Shkëmbimi i kufijve nuk bëhet pa tragjedi/ Ish ministri i Jashtëm…
Ish-Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, ka thënë se ndryshimi i kufijve s’mund të bëhet pa tragjedi dhe humbje të jetëve të njerëzve. Ka thënë se ndryshimi i kufijve apo shkëm...
Orban: ‘Ne duhet të luftojmë rrjetin e Soros”- ‘ekstremisht i rrezikshëm’ me fushatën kundër kufijve kombëtar.
Kryeministri Hungarez, Viktor Orbán ka deklaruar se konservatorët “duhet të luftojnë” kundër fushatës ndërkombëtare për shkatërrimin e kufijve kombëtar, fushatë që lidhet me miliarderin financiar ...