Etiketa: is_tag

Bie sistemi në pikën e kalimit kufitar me Maqedoninë e Veriut, shkaktohen radhë të gjata në kufi me ne.
Radhë të gjata makinash raportohen në pikën kufitare të Qafë Thanës që prej orës 6:00 të mëngjesit. Mësohet se shkak është bërë mosfunksionimi i sistemit në Doganën e Maqedonisë, i cili ka shkaktu...
Kosovë/ 19 ditë në barrikada, mbyllet kufiri edhe në Merdarë!
Sot bëhet 19 ditë që kur grupet kriminale serbe kanë vendosur në pjesën veriore të Kosovës dhjetëra barrikada, duke e pamundësuar kështu lëvizjen e lirë të qytetarëve në atë zonë. Sikur të mos mja...
Serbia vendos ushtrinë në gjendje gatishmërie në kufi me Kosovën
Nisja e zbatimit të vendimit të qeverisë së Kosovës për targat, ku prej ditës së sotme nis këshillimi i drejtuesve që t’i konvertojnë ato, ka bërë që Serbia të vendosë ushtrinë e saj në gjendj...
Hiqen barrikadat në veri të Kosovës, pikat kufitare të hapura për qytetarët
Pas orësh të zgjatura tensionesh e akuzash mes palëve ka marrë fund dhe bllokimi i pikave kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak në veri të Kosovës. Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhe...
Morinë: Hapja e kufijve ka dhënë efekte; rriten kalimet e qytetarëve me 15 për qind më shumë.
Fundjava në Morinë ka nisur me një fluks të artë të qytetarëve  të Kosovës dhe mjeteve që kanë hyrë në Shqipëri për pushime në bregdetin shqiptar ndërkohë që lëvizja pa kontrolle në kufi po zb...
Merret vendimi/ Hiqet kufiri me Kosovën për festën kombëtare. Do të ketë vetëm kamera
Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësi...
Kosovë/ Gjashtë të lënduar në veri gjatë kundërshtimit të aksionit policor
Qytetarët e veriut të Kosovës këtë të mërkurë (13 tetor) kanë kundërshtuar me forcë aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Mitrov...
Arrihet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat
Nga Dreni Himbeqa/ AP Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se është arritur një marrëveshje për targat në mes të Kosovës dhe S...
Covid-19, Greqia vendos të mbajë të mbyllur kufirin deri në datën 30 shtator.
Në vendimin e bërë para pak në fletoren zyrtare, Athina lë të pa ndryshuar gjendjen më kufirin shqiptaro – grek, sipas vendimit të publikuar  në Fletoren Zyrtare, . Pra deri në datën 30 shtator...
Rama: Kur flet për falje detesh si për falje rrobash…
Qeveria është shprehur në parlamentin grek se së shpejti Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat e saj territoriale në 12 milje detare në detin Jon. Lidhur me këtë, kryeministri Edi ...