Etiketa: is_tag

Kryeministri Rama ka garantuar se para Kuvendit ‘nuk do të ketë skena dhune’ si javën e kaluar
Në prag të seancës plenare të Kuvendit që do të mblidhet nesër, e martë, ora 10. 00, është mbledhur Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste. Gjatë mbledhjes së grupit të PS, kryeministri Edi Ram...
Opozita jashtë në protestë, Ruçi: ‘PS-së i shtohet edhe një deputet nga opozita!’
Ndërsa jashtë opozita e bashkuar po proteston kundër qeverisë Rama, në nisje të seancës plenare kryeparlamentari Ruçi njoftoi se një tjetër deputet i është bashkuar grupit parlamentar të PS. “I...
E pashoqe: Basha i bën thirrje policisë: ‘Arrestoni kryeministrin!’
Kryetari i PD, Lulzim Basha, në fjalën e mbajtur në protestë bëri thirrje për largimin e kryeministrit Edi Rama. Ai u bëri thirrje forcave të policisë që të heqin kapelat dhe të arrestojnë Ramë...
Protestuesit e opozitës sulmojnë ministrin Klosi
Teksa brenda godinës së Parlamentit, deputetët e maxhorancës janë grumbulluar për të zhvilluar seancën plenare, një grup mbështetësish të opozitës janë grumbulluar për të protestuar. Por duket ...
Kuvendi në seancë plenare, opozita jashtë në protestë
Teksa brenda godinës së Parlamentit, deputetët e maxhorancës janë grumbulluar për të zhvilluar seancën plenare, një grup mbështetësish të opozitës janë grumbulluar për të protestuar. Deri tani ...
Ka një lajm, po mblidhet Kuvendi! Opozita thërret militantët: “Te Kuvendi, te Kuvendi!”
Beteja politike mes opozitës dhe shumicës qeverisëse në Shqipëri duket se është kthyer në një lojë taktika lufte, me ‘kush është fshehur prapa pallatit’. Opozita sot ka marrë vesh nga lagjja tj...
Kuvendi dorëzon në KQZ mandatet e dorëhequra të opozitës, nis procesi i zëvendësimit
24 orë pasi deputetët e opozitës dorëzuar mandatet, Kuvendi i drejtohet KQZ për plotësimin e vendeve vakante. Në bazë të ligjit, afati për dorëzimin e kërkesave në KQZ, është 30 ditë, por Kuven...
Deputetët në ceremoninë e hidhët të dorëzimit të mandateve para Kuvendit. Sot nuk ka dhunë si herën e kaluar. Rama e ndjek ‘filmin, që nga kryesia e Kuvendit
Deputetë të opozitës së bashkuar janë duke marrë me radhë fjalën para protestuesve të grumbulluar para selisë së Parlamentit. Kryefjala e tyre është deklarata se nga sot ata dorëzojnë mandatin ...
Kuvendi nuk do të mblidhet nesër në seancë plenare. Shmanget protesta e opozitës.
Ky është njoftimi që pritet të japë Gramoz Ruçi, kryetari Kuvendit në një konferencë për median të  njoftuar për orën 17.00 Maxhoranca nuk do të mblidhet nesër në seancë plenare. Burime nga med...
Rama: Budallai me shiringë në dorë goditi imazhin e Shqipërisë
“Asnjë nga sëmundjet e një shoqërie nuk i bën dot asaj dëm më të madh sesa budallallëku”, nisi reagimin e tij në rrjetin social Facebook kryeministri Rama, në lidhje me incidentin e paradites së k...