Etiketa: is_tag

Familja Berisha ‘non- grata’. Vendimi i SHBA mbërrin në Kuvend. Sot seanca plenare
Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare. Mësohet se mbledhja pritet që të nisë në orën 10:00. Në një lidhje direkte për ‘News24’ gazetari Ergys Gjençaj raportoi nga Kuvendi se kryefjalë e diskut...
Shkarkimi i Presidentit/ Manja: ‘Sekretaria të njoftojë Presidentin se nesër në ora 11.00…’
  Komisioni i Ligjeve vendosi të zhvillojë nesër në orën 11:00 mbledhjen e radhës në lidhje me kërkesën për shkarkimin e presidentit, me 13 vota pro, një kundër, dhe asnjë abstenim. Gjatë...
Arsyet pse duhet shkarkuar Presidenti? Vasilika Hysi rendit veprimet e Metës ku shkel Kushtetën.
Vasilika Hysi, anëtare e komisionit të Ligjeve që sot është mbledhur për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, renditi arsyet se pse kërkohet shkarkimi i kreut të shtetit...
Sot mblidhet Kuvendi për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit! Ja çështjet e ditës.
Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen...
PS cakton akuzën për Metën: Thirrjet “mprehni sfurqet!, gjejini!, Izolojini!”, çuan në vrasjen e Xhuvanit në Elbasan
Në kërkesën drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, 50 firmëtarë të Partisë Socialiste rendisin provat, që sipas tyre, faktojnë që Kreu i Shtetit ka ...
PS mbledh 50 firma për të shkarkuar Presidentin. Argumenti: Nxiti ndasi sociale dhe krijoi destabilitet!
Ilir Meta mund të bëhet i pari kryetar shteti në historinë e Shqipërisë i shkarkuar nga ligjvënësit për shkelje të rënda të Kushtetutës së vendit. Mazhoranca socialiste, e vendosur që këtë nismë t...
Kuvendi/ Pasuria e zyrtarëve të lartë që sot në dorë të një gruaje, Evgjeni Bashari
Drejtimi i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave është zyrtarisht në duart e një gruaje. Bëhet fjalë për Evgjeni Basharin, e cila më herët...
Parlamenti miraton me 96 vota anëtarin e ri të Gjykatës Kushtetuese Altin Binaj
Kuvendi i Shqipërisë ka votuar me 96 vota pro projektvendimin “Për zgjedhjen e një anëtari të Gjykatës Kushtetuese” duke i dhënë mandatin anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetuese Altin Binaj. Laj...
Civici: Buxheti është Optimist, jo elektoral; po të ishte ‘elektoral’ do kishte të tjerë tregues
Në studion e emisionit “Open” të Top Channel, tek po flitej për buxhetin e vitit 2021 të miratuar nga parlamenti shqiptar para disa javësh, dha opinionin e tij edhe pedagogu i ekonomisë Adrian...
Meta ha inat me Kuvendin: ‘Komisioni për raportin e Dick Marty-t iu shërben armiqve!’
Në Ditën e Pavarësisë, pasi dekoroi disa personalitete të polifonisë labe, Presidenti i Republikës, Ilir Meta dha një deklaratë për mediat në qytetin e Vlorës.  “Ky është një 28 nëntor i veça...