Etiketa: is_tag

5 deputetë dorëzojnë mandatin e Kuvendit, ‘migrojnë’ drejt pushtetit lokal.
Pesë deputetë do të dorëzojnë mandatin brenda kësaj jave, në mënyrë që të hënën të mund të regjistrohen si kandidatë për kryetarë bashkie pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Partia Socialis...
Sot 24 orë debat me Ramën për çështjen McGonigal në Kuvend! 750 minuta për PS, 350 minuta për PD, deputetët e Rithemelimit nga 10 minuta
Sot ne Kuvendin e Shqiperise, 24 orë do të vihen në dipozicion për mocionin me debat me kryeministrin Edi Rama, për çështjen McGonigal. Grupi parlamentar i PS do të ketë 750 minuta në dispozicion,...
Krijuan kaos në Kuvend, përjashtohen 10 ditë 6 deputetët e PD-së, Spaho 20 ditë.
Sot, e marte, dy dite para seances plenare, po mbahet seanca në komisionin e Etikës për përjashtimin e 6 deputetëve të opozitës, Edmond Spaho, Elda Hoti, Sorina Koti, Oerd Bylykbashi, Lindita Meta...
Përjashtohen nga Kuvendi 10 ditë 8 deputetët e PD-së
Pasi bllokuan foltoren në seancën e fundit plenare, deputetët e Partisë Socialiste depozituan kërkesën e tyre për përjashtimin e 8 deputetëve të Partisë Demokratike. Në përfundim të mbledhjes t...
Bie interpelanca me Ramën, Kuvendi, përmes fishkëllimave, voton projektligjet
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk ishte i pranishëm gjatë seancës plenare të 2 shkurtit lidhur me interpelancën e thirrur nga “grupi Alibeaj” për përfshirjen e kreut të qeverisë në çështjen ...
Rama reagon në twitter për “Mc Gonigal”: ‘Marrëdhëniet tona me SHBA janë më të forta se kurrë!’
Kryeministri   Edi Rama ka reaguar në lidhje me pretendimet dhe akuzat që ka hedhur opozita për lidhjet e tij të pretenduara me ish-agjentin e FBI-së, Charles McGonigal Reagimi i Ramës: “Kjo...
Zaptoi foltoren, Lindita Nikolla përjashton Berishën nga Kuvendi
Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka përjashtuar nga seanca plenare Sali Berishën pasi ai i shoqëruar nga deputetët e tij bllokoi foltoren. "Kam ezaruuar dhe tërheqjen e vëmendjes dhe paral...
Mandati i Olta Xhaçkës, Gjykata Kushtetuese rrëzon pakicën e Kuvendit.
Gjykata Kushtetuese rrëzon Kuvendin për Olta Xhaçkën. Gjykata pranon padinë e grupit të Alibeajt duke shpallur si antikushtetues vendimin e socialistëve për mos ta çuar në Gjykatën Kushtetue...
Porti i Durrësit në Kuvend/ Rama: Projekt historik, porta jonë kryesore!
"Shqipëria e 2030-s do t’i ketë ato që i pret qysh prej 1912-s dhe opozita nuk na ndalon". Ky ka qenë premtimi i kryeministrit Rama në seancën e sotme plenare, teksa ka folur për akuzat e opozitës...
Mandati i deputetes Olta Xhaçka, padia në Gjykatën Kushtetuese/ Grupi i Berishës kundërshton një vendim që nuk ekziston.
Dje në seancë plenare mazhoranca nuk miratoi mocionin e opozitës për papajtueshmërinë e mandatit të deputetes dhe ministres Olta Xhacka. Në seancë plenare në votimin e raporteve të Këshillit të Ma...