Etiketa: kuvendi

PS-PD dakord për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit: Më në fund drejtësi!
Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë konfirmuar sot konsensusin për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit. Të dyja palët kanë miratuar në parim propozimin e socialistëve për ndrysh...
PS, brenda 10 ditësh dorëzon ligjin që u mbyll derën spiunëve drejt politikës.
Brenda 10 ditësh Partia Socialiste do të depozitojë në Kuvend propozimin për ndryshime në ligjin për Partitë Politike dhe si në Kodin Zgjedhor për të pamundësuar bashkëpunëtorët e ish-sigurimit të...
Alibeaj rikonfirmohet edhe në sallën e Kuvendit si kryetar i grupit PD
Enkelejd Alibeaj ka konfirmuar edhe një herë se është ai kreu i grupit parlamentar demokrat Sado Berisha tentoi ta largonte dhe të emëronte Luçiano Boçin, sot në Kuvend PD u përfaqësua nga Alib...
Nis sot pasdite sesioni i ri parlamentar me dekomunistizimin dhe ish-spiunët!
4 nismat e propozuara nga mazhoranca dhe opozita për hapjen e plotë të dosjeve si dhe ndalimin e kandidimit të personave që kanë qenë bashkëpuntorë të Sigurimit të Shtetit, do të nisin zyrtarisht ...
Mazhoranca parlamentare depoziton dy nismat ligjore: Për spiunët dhe për person ‘a non grata’.
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, nga kryesia e Kuvendit ka bërë me dije se mazhoranca ka depozituar nismën për funksionimin e Autoritetit të Dosjeve. Ashtu siç ës...
Kuvendi i Malit të Zi mban, sot votë mosbesimi për qeverinë/ Rrëzohet apo mbijeton Dritan Abramoviç?
Nga: Radio Europa e Lirë/ Sot, më 19 gusht, Kuvendi i Malit të Zi, do të mbajë votë mosbesimi ndaj Qeverisë së kryeministrit, Dritan Abazoviç. Seanca është caktuar në orën 11:00. Në të do të...
Spiunët e sigurimit në politikë/ Në shtator, ndërhyrje ligjore për të rishikuar certifikatat e pastërtisë
KOMENT/ Me nisjen e sesionit te ri Partia Socialiste njofton miratimin e ndërhyrjeve ligjore të propozuara nga Autoriteti i Dosjeve dhe të depozituara në Kuvend prej tyre. Paralajmërimi ësh...
Meta në Sigurimin e Shtetit? Nikolla: Rasti është tronditës, duhet të reagojmë, gati të mbledh Kuvendin.
Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, tha se rasti i bërë publik nga Autoriteti i Dosjeve për përfshirjen e ish-Presidentit Meta në Sigurimin e Shtetit e bën të detyrueshëm reagimin e insti...
Ilir Meta bashkëpunëtor i Ish-Sigurimit? Lindita Nikolla kryen lëvizjen e shpejtë.
Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, ka mbledhur sot me urgjencë krerët e grupeve parlamentare për "dosjen" e bujshme që i ka dërguar dje Autoriteti i Dosjeve mbi dokumentet e Sigurimit të Shteti...
Zyrtari i lartë, për të cilin Autoriteti i Dosjeve njoftoi Kuvendin, është Ilir Meta! Report Tv siguron dokumentin.
Report Tv ka siguruar dokumentin ekskluziv që zbulon se Ilir Meta është politikani i lartë i shtetit, që përmendet në dosjen e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit te Shtetit. Në dok...
Faqja 1 prej 2912345...1020...E fundit »