Etiketa: is_tag

Kuvendi nesër në seancë: Shkarkohet Denar Biba i KQZ dhe votohen 6 ministrat e PD
Parlamenti do të mblidhet nesër në orën 18:00 në një seancë të jashtëzakonshme. Seanca thirret me kërkesën e kryeministrit Edi Rama. Në seancën e jashtëzakonshme pritet që opozita të propozojë anë...
Kuvendi thërritet në seancë të jashtëzakonshme. Të hënën- vettingu dhe ndryshimet në qeveri.
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet të hënën, dita e parë e javës së ardhshme, në një seancë të jashtëzakonshme. Në agjendën e Kuvendit do të jenë  votimi i Komisioneve të vettingut dhe ndryshimet...
Shpërndahet Kuvendi; shtetit i mungon edhe një kolonë tjetër.
Mbyllja të enjten e punimeve të Legjislaturës së VIII-të shënon dhe shpërndarjen e parlamentit aktual për t’i hapur rrugën zgjedhjeve të diskutueshme të 18 qershorit, nga ku do dalë Kuvendi i ri....
I FUNDIT: Në sallën e Kuvendit ku po zgjidhet Presidenti i Republikës, mungojnë diplomatët.
Nuk ka ndodhur kurrë, madje rrallë mund të ketë ndodhur edhe në shtete ku Perëndimi i ka shpallur si “pa demokraci”, ku në seancën Parlamentare kur zgjidhet Presidenti i Republikës, të mos ndodhen...
Kuvendi mblidhet sot për të zgjedhur Presidentin “Zero”.
Kuvendi do të zhvillojë sot, ora 15.00, në raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës Si edhe raundi i parë i mbajtur dje, seanca sot pritet të jetë pa produkt. Kuvendi nuk ka asn...
Kuvendi zgjedh organet “e gjymtuara” të Vetting-ut
Sot u mblodh Kuvendi në një seancë të jashtëzakonshme. Spartak Braho I LSI tha se “kjo ëhstë séance e fjundit e këtij Parlamenti” Seanca parlamentare u mblodh për të votuar organet e Vettingut ...
Kuvendi shkarkon me 55 vota drejtoreshën e AMF-së, Enkelejda Shehi
  Kuvendi në Shqipëri miratoi të enjten me 55 vota pro dhe 20 vota kunder projektvendimin për shkarkimin e Drejtores Ekzekutive të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Enkelejda Shehi. ...
Rendin në Kuvend e vendos Mr. Krimi.
Shqipëria ka caktuar një datë për zgjedhjet parlamentare, 18 Qershorin, por tanimë nuk besohet se kjo do të jetë data e vërtetë. Derisa të vijnë zgjedhjet, emrat e ligjvënësve në Kuvend pritet të ...
Kuvendi i Shqipërisë i shkruan letër Europës: Lironi Haradinajn!
(FOTO: Valentina Leskaj, nënkryetare e Kuvendit)/  E firmosur nga nënkryetare e Kuvendit, Valentina Leskaj, sot është nisur një letër në emër të Kuvendit të Shqipërisë në adresë të Presidentit ...
Ikin dritat në sallën e Kuvendit ku diskutohet për Sigurinë Kombëtare
(FOTO: Pamja nga salla e Kuvendit që ndriçohet veç nga drita e Zotit)   /Veritas.com.al/ Është shumë signifikative: Në momentin kur qeveria ka prurë në Kuvend disa projektligje që lidhen ...