Etiketa: is_tag

Nuk pushojnë largimet nga LSI, 100 të rinj të Beratit i bashkohen sot Partisë Socialiste: ‘Nuk ndihemi më të përfaqësuar ndaj LSI-së!’.
Anëtarët e LRI-së kalojnë me PS dhe deklarojnë se LSI është kthyer në partinë e shërbëtorëve të familjes, raporton sot TCH. Pas largimit të Nasip Naços dhe Gledion Rehovicës nga LSI-ja e Bera...
Opozita në fushatë: Kryemadhi premton 1000 euro për një bebe, Basha premton 3 mijë lekë
Kryetare e LSI, dhe bashkeshorte e Ilir Metës, zonja Monika Kryemadhi, para dy ditesh premtoi se sa te mare pushtetin do te jape 1000 euro per çdo femije te posalindur. Ndersa ndryshe ka premtu...
Nasip Naço, ministër i LSI, i bashkohet Partisë Socialiste: ‘Janë mbi 70% që votojnë të majtën progresive’.
Kur na ndajnë pak muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, ish-ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka braktisur Lëvizjen Socialiste për Integrim, për t’ju bashkuar Partisë Socialiste. Ky fakt është bërë...
Patozi e Topalli, me listë të përbashkët/ “Armiqtë tanë Rilindja, partia e Bashës dhe Kryemadhi”
Astrit Patozi dhe Jozefina Topalli ecën në rrugë të ndryshme pas përjashtimit  nga listat e  Partisë Demokratike në vitin 2017. Sot dy ish-zyrtarët e lartë demokratë drejtojnë formacionet e tyre p...
Fushata e fshehtë elektorale e LSI kundër PD
Nga Ardit Rada Që prej nisjes së tetorit, Lulzim Basha vijon të mbledhë përditë gazetarët për të përsëritur planin e tij me 5 pika mbi pandeminë. Propozimit të tij ai i ka shtuar edhe akuzat pë...
Pedagogu Dino shet një provim 500 euro, ai është edhe kordinator i LSI në Korçë
Një pedagog i fakultetit të Shkencave Sociale në Universitetin ‘Fan Noli’ ka rënë në prangat e policisë. Mësohet se gjithashtu është arrestuar edhe një person tjetër si bashkëpunues me të. ...
SPAK konfiskon pasuritë e Klemend Balilit, zyrtar i LSI
Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit, i cili njihet si “Eskobari i Ballkanit”. GJKKO ka vendosur që...
Babai i deputetit të LSI shpallet në kërkim, ka hapur biznes të paligjshëm në malin e Tomorrit.
( Deputeti Selim Qama, i biri i babait të shpallur në kërkim) Administratori i Subjektit që po kryente gërmime në malin e Tomorrit të shpallur në kërkim nga policia është Selim Qama, babai i de...
Rama: Nuk ka koalicion me LSI, partia e Presidentit po degradon çdo ditë e më shumë
  Gjatë një takimi on-line me gazetarët, kryeministri Edi Rama, u ështe pergjigjur pyetjeve te shumta te gazetareve te shumte. Interesimi i njeres nga mediat ishte nese Partia Socialiste d...
Kryemadhi nuk heq dorë nga pazaret. Bën thirrjen e radhës
Koment/ Lëvizja Socialiste për Integrim, duket se nuk është në ditët e saj më rë mira. Këtë detaj e tregon vetë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila si duket ndodhet në panik nga tkurrj...