Etiketa: is_tag

Kandidati Etion Joka shpallet në kërkim pas videos ku blinte votat. Kapet Edison Babo
Pas videos të publikuar dje në Top News se kandidati i LSI Etion Joka blinte vota, policia ka nisur veprimet. Ndërsa SPAK ka regjistruar çështjen hetimore. Policia thotë se ka arrestuar Edison ...
U filmua duke blerë vota, SPAK nis hetimet, kandidati për deputet i LSI-së nuk pranon të dëshmojë për rastin, shpallet në kërkim policor!
Pasi u filmua duke blerë vota, SPAK ka nisur hetimin ndaj kandidatit për deputet të LSI-së në Tiranë, Elton Joka, pas publikimit të videos me përmbajtje korrupsioni dhe blerje votash. Burime për R...
“Tako Monikën”/ Pazaret e LSI për blerjen e votës, përgjimet: Andej nga 3-shi bëhet nami, për 5 minuta merr 60 mijë lekë
Në një video ekskluzive në Breaking në Top News shihet me zë e figurë se si kandidati i LSI Etjon Joka blen votat në Tiranë  Por jo vetëm kaq, në një video tjetër Edison Babo një tjetër perso...
SPAK regjistron çështjen hetimore/ Kandidati i LSI-së, Etion Joka, u kap duke shpërndarë para në këmbim të votës.
Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka regjistruar çështjen hetimore për videon ekskluzive të publikuar nga “Top News” ku kandidati i LSI-së, Etion Joka shihe...
Ja si i blen votat kandidati Joka i LSI në Tiranë: ‘Ti merr lekët, më jep atë votë’.
Një video ekskluzive është publikuar në “Breaking” në Top News ku shihet sesi një kandidat i LSI blen vota. Në video shfaqet kandidati i LSI në Tiranë, Etjon Joka duke blerë vota. “Një votë ...
Personi me lekë që u kap nga Xhelal Mziu është eksponent i LSI/ Reagon PS e Dibrës
Qytetari që u kap të enjten në Dibër me para për të blerë vota nuk është i Partisë Socialiste, por i LSI-së. Kështu ka deklaruar Shtabi Elektoral i PS Dibër, në një informim për opinionin publi...
Incident në Fier/ Bëheshin përgatitje për mbylljen e fushatës së PS. Kandidatët e LSI përplasen me efektivët e policisë
Në Fier vendosja e një baneri të LSi në bulevardin kryesor të qytetit, ka sjellë përplasjen e kandidatëve të kësaj force politike me policinë. Heqja e banerave vjen në një kohë kur në bulevard ...
Pandeli Majko: ‘PD dhe LSI sëbashku do të jenë ‘dy Shqipëri të ndara”.
Ministri i Diasporës, Pandeli Majko dhe kandidat për deputet në Tiranë ka thënë se PD dhe LSI sëbashku vijnë në pushtet ajo që shqiptarët do të shohin do të jenë ‘dy Shqipëri të ndara”. ...
Rama zbulon çfarë po përgatit PD dhe LSI për zgjedhjet e 25 Prillit/ Po vjen dita
Edi Rama u ka kërkuar shqiptarëve që të votojnë Partinë Socialiste. Kryeministri theksoi se PD dhe LSI për interesat e tyre personale kanë si qëllim të djegin Shqipërinë. “PD po lufton që të p...
LSI kapet duke blerë vota/ 528.000 lekë në makinë për të blerë vota, në pranga sekseri dhe nën hetim drejtuesi politik i LSI në Pukë!
Vetëm një ditë pasi ambasadorja suedeze, Elsa Hastad, ngriti nga Shkodra alarmin se shitblerja e votës është shqetësuese edhe në këto zgjedhjet të 25 prillit, pikërisht në këtë qark është goditur ...