Etiketa: is_tag

Në Prag Zgjedhjeve/ Nuk Ndalen Largimet, 2 Figura Të LSI-Së Braktisin Ilir Metën…
Ndërkohë që na ndajnë vetëm 3 javë nga zgjedhjet parlamentare nuk po ndalen largimet nga LSI-ja. Së fundmi janë larguar nga LSI për t’ju bashkuar Partisë Socialiste, ish-kryetarja e LSI për bashk...
LSI del “jashtë loje”, Ja si do të ndahen mandatet mes PS-PD, qyteti surprizë…
Nëse zgjedhjet parlamentare do të zhvillohen të dielën, Partia Socialiste do të rezultonte forcë e parë në qarkun e Elbasanit duke marrë shumicën e mandateve. Sondazhi i "Euronews Albania" tregoi...
Shkrihet plotësisht dega e LSI: Ish-drejtuesi i Metës i bashkohet PS
Dega e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Njësinë 10 në Tiranë është shkrirë, duke iu bashkuar përfundimisht Partisë Socialiste. Mes qindra anëtarëve, partinë e Ilir Metës e ka braktisur edhe is...
Përçarje PD-LSI/ ‘Basha apo çifutët që ka ai të bëjë çfarë të dojë’. Me kë e ka Monika?
Shumë kujt i ka bërë përshtypje që Lulzim Basha, në mitingun e PD, organizuar dje (25 mars), ku shkoi vetë një orë me vonesë, nuk kishte ftuar edhe bashkëpunëtoren e këtyre zgjedhjeve, Monika Krye...
LSI-ja josh qytetarët e Tiranës me petulla, kush mer fletëpalosjen e partisë përfiton edhe petullën falas
Ish zv.ministrja e Arsimit Nora Malaj, njëherësh kandidate e LSI për Tiranën, ka shpërndarë sot në njësinë nr.10 në kryeqytet programin politik të kësaj force politike. “Të gjithë, një zëri, pl...
‘Intelektualët’ e LSI / Listë me ngelësa, persona me shkollë partie, të diplomuar tek Kristali dhe spiunë
Nga Adriatik Doçi Jo vetëm gangsterë, njerëz të skeduar për dhunë, të dënuar për fshehje pasurie, kumarxhi dhe ish-drejtorë me dosje voluminoze korrupsioni në SPAK, por Monika Kryemadhi dhe Ili...
“LSI na është lutur për koalicion”/ Socialisti tregon vendimin, Rama…
Deputeti socialist, Alket Hyseni na ka treguar se LSI-ja i është lutur Partisë Socialiste për koalicion por Edi Rama nuk përzihet me pazaret e “tepsisë”. Hyseni tha se LSI-ja ka shkuar për skra...
PD dhe LSI firmosin marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet
Zbardhen detaje nga marrëveshja për koalicionin për zgjedhjet e 25 prillit mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kjo marrëveshje përmban 13 pika, ku fokusi është nxjerrj...
Shpërbëhet edhe LRI/ Dy drejtueset e rëndësishme i bashkohen PS.
Vijojnë largimet nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Kryetarja e LRI-së, Xheni Gjergji dhe koordinatorja e të rinjve gjimnazistë, Romina Meçe, që të dyja ish-drejtuese të rëndësishme në Njësinë 9...
Veliaj mund LSI në KAS, anulohet gjoba për shtëpitë e rindërtuara nga tërmeti.
PS ka shënuar fitoren e parë ligjore me opozitën për zgjedhjet e 25 prillit. Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve vendosi sot të anulojë gjobën e vendosur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...