Etiketa: is_tag

Një shtetas çek tentoi të trafikonte armë në Shqipëri, arrestohet në Morinë.
Një 45 vjeçar çek është arrestuar në pikën kufitare të Morinës me dyshimin për trafik armësh. Policia njofton se në automjetin në të cilin shtetasi çek po hynte në Shqipëri u gjetën armë zjarri dh...
Kamionë nga Serbia, të ngarkuar me mallra në Shqipëri, bllokohen edhe në Morinë
Vendimi i qeverisë së Kosovës për të bllokuar kalimin e çdo mjeti të transportit më targa serbe nëpërmjet territorit të Kosovës, ka dhënë efektet e edhe në transportin e mallrave të ngarkuar në ve...
Morinë: Hapja e kufijve ka dhënë efekte; rriten kalimet e qytetarëve me 15 për qind më shumë.
Fundjava në Morinë ka nisur me një fluks të artë të qytetarëve  të Kosovës dhe mjeteve që kanë hyrë në Shqipëri për pushime në bregdetin shqiptar ndërkohë që lëvizja pa kontrolle në kufi po zb...
Merret vendimi/ Hiqet kufiri me Kosovën për festën kombëtare. Do të ketë vetëm kamera
Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësi...
Sërish radhë kilometrike në Morinë, qytetarët: Kemi 3 orë që presim! Situata problematike prej 6 ditësh
Kjo e diel ka shënuar ditën e gjashtë ku pushues apo qytetarë të shumtë që duan të shkojnë në Kosovë, përballen me orë të tëra pritje në pikën kufitare të Morinës. Edhe këtë pasdite, në Morinë rad...
Protestë me kamionë bosh dhe me citate nga Faik Konica në Morinë.
Taksa e vendosur nga qeveria për Rrugën e Kombit, ka nxitur një kundërshti të madhe nga vetë qytetarët. Mëngjesin e sotëm, shqiptarët e Kosovës kanë nisur një protestë. Ngjarja pritet të ndodhë në...