Etiketa: is_tag

Lumi Vjosa 8 metra mbi nivelin e detit! Bie niveli në Memaliaj dhe Tepelenë! 500 ha tokë nën ujë në Novoselë
Niveli i Vjosës është aktualisht mbi 8 metra. Ka rënie të nivelit në Memaliaj e Tepelenë referuar prurjeve. Nga përmbytjet sipas llogaritjeve paraprake janë rreth 500 hektarë tokë të përmbytura në...
Ulen ndjeshëm temperaturat, termometri do të shënojë -1 gradë celsius, parashikimi i motit për sot
Mbetemi në ndikimin e vranësirave të dendura, të cilat do të sjellin reshje të pakta shiu në vend, por reshje dëbore do ketë verilindje dhe juglindja e vendit. Parashikohet që pas mesditës dhe kry...
Moti me shi dhe borë, ARRSH: Të gjitha rrugët në vend janë të hapura për qarkullimin
Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH), të martën e 7 dhjetorit, ka njoftuar se rrugët e bllokuara më parë nga reshjet e dëborës janë të hapura për qarkullim. Bëhet fjalë për rrugët në Valbonë, Qaf...
Kërcënon moti: Mbi 1000 metra lartësi ka redhje bore. Reshjet e shiut përmbytin Durrësin, në Shkodër dhe Lezhë pa energji.
Reshjet e shiut, të cilat nisën të dielën dhe pritet të zgjasin edhe këtë të hënë kanë shkaktuar probleme në disa qarqe të vendit. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH)) ka njoftuar të gjithë qyte...
Moti i keq mbulon Shqipërinë! Ministria e Mbrojtjes: ‘Jemi në gatishmëri!’
Moti i keq ka shkaktuar problematika nga jugu në veri të vendit. Lumi Vjosa dhe Shkumbini kanë dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytjet e para në disa zona. Lidhur me situatën ka reaguar zyrtari...
Parashikimi i motit, 11 nëntor 2021
Dita e enjte e 11 nëntorit do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Masat ajrore të qëndrueshme dhe me lageshtirë do të sjellin mot të vranët dhe hera-herës intervale me diell, kry...
Sot kthehet vera përkohësisht: Diell dhe temperatura deri në 24 gradë!
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku...
Bie bora e parë në Librazhd, shënohet ulje e ndjeshme e temperaturave
Zonat malore të Qarkut të Elbasanit u zbardhën në orët e para të sё enjtes së 14 tetorit nga reshjet e para të borës. Ato nisën rreth orës 04:15 të mëngjesit dhe zgjatën deri në agim. Intens...
Moti i keq në Vlorë, ndalohet lundimi i mjeteve
Kapiteneria e qytetit të Vlorës ka njoftuar se ndalohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe i atyre të peshkimit në datat 7 dhe 8 tetor. Kjo pasi Shqipëria është përfshirë nga një mot i keq dhe me ...
Si është moti sot, 23 shtator 2021
Dita e enjte e 23 shtatorit do të ndikohet nga kushte jo të qëndrueshme atmosferike. Priten reshje lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Elbasan, Berat dhe Korçë. Era pritet të fryj...