Etiketa: moti

Javën e ardhshme mbërrin vjeshta: shirat e parë dhe temperatura në rënie.
Vjeshta troket në dyert tona gjatë javës së fundit të shtatorit si rezultat i një vortice të thellë depresionarie që do të kalojë Europën qendrore, e ndjekur nga korrentet e para te vërteta te ajr...
A nuk themi ‘gusht e gunë’!? Duket se moti do të pësojë ndryshime.
Edhe pse temperaturat do të vazhdojnë të jenë të larta, shirat lokalë do të bien në të gjithë vendin. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit gjatë pasdites së sotme dhe...
Lajthit moti: Shi, breshër dhe rrufe pas temperaturave të larta (VIDEO)
Moti i kësaj vere do të mbahet mend për kapriçot e shpeshta. Ndërsa paraditen e sotme temperaturat maksimale arrinin në 38 gradë, në orët e para të pasdites situata ka ndryshuar krejtësisht. Sh...
Temperatura në Evropë prej 48° C. mund të godasë këtë fundjavë. Pika më e lartë e Suedisë u shkri.
Britania po lundron në nxehtësinë 31C, tre persona kanë vdekur nga goditja e nxehtësisë në Spanjë pasi merkuri ka arritur si ne mesin e viteve 40, dhe një akullnajë malore në Suedi është shkrirë a...
Vala rekord e të nxehtit godet Europën; dy të vdekur në Spanjë.
Dy persona kanë vdekur nga goditja e të nxehtit në Spanjë ndërsa zagushia në Europë shënoi rekord ditën e Premte, me temperatura që ‘kapën’ shifrën 45 gradë Celsius. Por kjo situatë është vetëm fi...
I nxehti më i lartë në Europë; rekordi 41 vjeçar mund të thyhet tani në Spanjë dhe Portugali.
Ndërsa Europa po piqet nga valët e të nxehtit, parashikimet thonë se rekordi i temperaturave të larta të të gjithë kohëve, mund të thyhen në ditët që vijnë. Rekordi i deritanishëm Europian i te...
Sot temperatura në Vlorë ndihej si 48 gradë C.
Nuk mund të thuash akoma se ishte dita më e nxehtë; vala e të nxehtit sapo ka nisur ta godasë vendin tonë Sipas Meteoalb pika më e nxehtë e vendit sot ka qenë Vlora. Mësohet se temperaturat në ...
Gjermania po kullon djersë, shfaqen heronjtë e vapës
Nga: DW/ Gjermania kullon djersë - për të punuar gjithsesi punohet. Para së gjithash zjarrfikësit kanë shumë punë. Por ata nuk janë të vetmit, të cilët në raste temperaturash të larta japin kon...
Moti, parashikimi i tmerrshëm i ekspertit: “Klima po ndryshon shpejt, njeriu jo”
Vala e të nxehtit që po përfshin Italinë në këto ditë është konfirmuar nga ekspertët, siç i ka shpjeguar Corriere della Sera-s, klimatologu Gianmaria Sannino. Kjo situatë mbivendoset me "simulimin...
Kjo temperaturë e motit nis të ulet vetëm të hënën
Meteorologia Tanja Porja tha se temperaturat ditën e nesërme do të shkojnë në 38 gradë ndërsa nga mesnata e së hënës pritet një ulje prej 3-4 gradësh, ndërsa do të ketë shira në pjesën më të madhe...
Faqja 12 prej 19« E para...1011121314...E fundit »