Etiketa: moti

Vala e të nxehtit në Evropë: Qyteti francez i Bordeaux kap shifrat rekord të temperaturës
Qyteti francez i Bordeaux ka arritur temperaturat më të larta qëkurse kanë nisur të shënohen rekordet në këtë fushë, sipas parashikuesve kombëtar të vendit. Ditën e marte, Meteo France ka regji...
Evropa përfshihet nga moti i keq me stuhi breshri.
Disa vende të Evropës janë përfshirë nga një mot i keq me stuhi breshëri me kokrra në masën e një topi tenisi. Në Francën lindore, breshëri ishte aq i fortë sa shkatërroi xhamat e makinave. ...
Të hënën, stuhi në det: Rrezikohen portet nga Saranda në Shëngjin
Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar të gjithë portet shqiptare, se të hënën më datë 28 janar priten stuhi të fuqishme në det. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Drejtoria e ...
Rreziku i motit të ftohtë. 5 ministri i bashkohen ‘Mbrojtjes’. 100 mjete e helikopterë dhe 2 mijë efektivë ndodhen në terren.
Ministri i Mbrojtjes, zonja Xhaçka, ka informuar publikun mbi masat urgjente të nevojshme për të kapërcyer këtë stituatë të motit të ftohtë që ka përfshirë vendin. Ajo njofton se Ministria e Mb...
Pezullohet mësimi në 280 shkolla të vendit, moti i ftohtë dhe me reshje.
Temperaturat e ulëta, reshjet e shiut e të borës kanë bërë që në disa zona të vendit të pezullohet procesi mësimor në shkolla, me qëllim që të mbrohet shëndeti i fëmijëve. Lajmi është konfirmua...
Gjithë vendi përjeton të ftohtët kulmor të dimrit; si kapërcehen ditët e vështira.
( FOTO: Llogara sot në mëngjes)/ Reshjet e borës kanë mbuluar një pjesë të konsiderueshme të vendit, duke nisur nga veriu, verilindja, juglindja e deri në jug të Shqipërisë. Tani pritet që bora...
Viti 2018 mbyllet me temperatura të ulëta deri në -6 gardë C
Sot ishte dita e parë e dimrit kur mëngjesi erdhi me akull kudo ku kishte ujë ose borë. Temperaturat gjatë natës zbritën deri në -6 gradë C. Gjatë ditëve që vijnë do të kemi përsëri temperatura...
Përfundimisht u ndamë me vjeshtën; por java që vjen ka pak zbutje të motit.
Me vjeshtën e zgjatur me temperatura të larta u ndamë këtë fundjavë. Vendi ynë është përfshirë nga reshje shiu dhe dëbore duke filluar nga nata që lamë pas, për të vijuar edhe gjatë ditës, por duk...
Mot i çmendur në fundjavë, pas valës së ftohtë një fenomen i pashpjegueshëm. Çfarë do të ndodhë!?
Një fushë e presionit të lartë në Evropën Qendrore dhe Perëndimore do të jetë në gjendje të garantojë kushte të motit të mire edhe midis të premtes 28 shtator dhe fundjavës mbi pjesën më të madhe ...
Nesër, në gjysmën e dytë të ditës, nis vjeshta
Vjeshta, kaq e mirëpritur, duket se këtë vit ka ardhur me ' thikë'. Dy stinët ndahen nesër në mesditë njësoj si të ishin dy gjysma pa liudhje. Menjëherë pas një dite me te,peratura deri 32 grad...
Faqja 11 prej 19« E para...910111213...E fundit »