Etiketa: is_tag

Moti i keq përqëndrohet në zonën Shkodër- Lezhë, ja si paraqitet situata në vend
Agjencia e Mbrojtjes Civile ka publikuar të dhënat më të fundit në lidhje me situatën e përmbytjeve si pasojë e reshjeve të shumta që kanë përfshirë vendin tonë në ditët e fundit. ...
Moti me shira/ Në portin e Vlorës dallgë deri 3.5 metra, ndalohet lundrimi i anijeve të vogla
Mjetet e vogla lundruese dhe anijet e peshkimit ndalohet të lundrojnë në gjirin e Vlorës, për shkak të motit të keq, me dallgë që arrijnë nga 1.80 deri 3.50 metra. Kapiteneria e Vlorës njofton ...
Situata nga reshjet, zvogëlohet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër e Lezhë
Territori i Bashkisë së Shkodrës duket se po shkon drejt normalizimit të situatës së krijuar nga reshjet dhe përmbytjet e ditëve të fundit. Sipas raportit të vëzhgimit të bashkisë, mëngjesin e...
Moti me reshje shiu/ Lezha vijon të jetë në vështirësi, disa akse ende të bllokuara!
Situata e krijuar nga përmbytjet në Lezhë vijon të jetë e rënduar. Sipas të dhënave zyrtare të emergjencave gjatë 34 orëve të fundit kanë rënë 40 mm shi dhe ka prezence ujë në 4 banesa si dhe janë...
Përkeqësohet moti, në Vlorë ndalohet për dy ditë lundrimi i anijeve jashtë Gjirit.
Është ndaluar për dy ditë lundrimi i të gjitha mjeteve të vogla lundruese dhe anijeve të peshkimit që veprojnë jashtë Gjirit të Vlorës për shkak të përkeqësimit të situatës hidrometeorologjike...
E papritur e motit, nga dielli verbues në rrebeshe shiu dhe rrufe
 ( Foto: Sot, nën shi,  para Arena Albania Stadium)  Ashtu siç ishte parashikuar, reshjet e shumta të shiut kanë përfshirë një pjesë të madhe të vendit. Rrebeshet e s...
Vala ekstreme evropiane e të nxehtit shkon drejt veriut. Ka viktima, bien zjarre, ndalohen trenat, evakuohen familje.
Evropa perëndimore përballet me temperatura më të larta të martën, ndërsa një valë e egër e të nxehtit po shkon drejt veriut. Në Francë dhe në Mbretërinë e Bashkuar u lëshuan paralajmërime për nx...
Temperaturat ekstreme pushtojnë Europën, një e treta e kontinentit- në rrezik
Franca perëndimore po përballet me një “apokalips” të të nxehtit, sipas ekspertëve, pasi temperaturat ekstreme vazhdojnë të prekin pjesën më të madhe të Europës. Temperaturat mund të arrijnë nivel...
Mesdheu do digjet”/ Paralajmërimi i forte i sinoptikanëve, ja çfarë na pret
Një valë e pazakontë të nxehti po pushton ngadalë pjesë të ndryshme të kontinentit të vjetër. Temperaturat kanë kapërcyer rekordet historike për këtë periudhë të vitit, duke arritur mbi 40°C në di...
Moti i keq mbërthen vendin, rrufeja i merr jetën një personi në Malësinë e Madhe; Lana del nga shtrati
Moti i keq ka shkaktuar problematika në disa zona të vendit. Gjatë ditës së sotme ka pasur shi me intensitet të lartë dhe ka pasur përmbytje të lehta në disa qytete, ndërsa në Malësinë e Madhe një...