Etiketa: moti

Porja: Në korrik do të kemi temperatura të përballueshme.
Lajda Porja, drejtuesja e Zyrës Operacionale MeteoAlb ka folur për valën e të nxehtit që ka përfshirë Shqipërinë dhe për ditët e freskëta që pritet të vijnë. Porja tha se epiqendra e që është g...
I nxehti përvëlues: Sot një nga ditët më të nxehta, temperaturat arrijnë deri 42 gradë
Diell dhe temperatura relativisht të larta do të karakterizojnë kushtet e motit në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, sipas meteoalb. Këto kushte të motit mbeten deri orët e vona t...
I nxehti afrikan ka pushtuar vendin, 40 gradë C nën hije në Elbasan.
I nxehti afrikan që ka pushtuar vendin shënon temperatura rekord në Elbasan. Termometri i ka kaluar 40 grade ndërsa problemi më i madh është për të moshuarit dhe personat që vuajnë nga sëmundj...
Stina e nxehtë/ Sot në vendin tonë preket temperatura 35 gradë C.
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.  Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ...
Sa do të zgjasë vala e të nxehtit afrikan në Shqipëri dhe cilat do jenë qytetet më të nxehta/ Tregon meteorologia
Meteorologia, Adiola Bani tha se kjo valë e të nxehtit afrikan që ka përfshirë Shqipërinë do të vijojë deri në fund të qershorit, madje edhe 3-4 ditët e para të muajit korrik. Sipas Banit qytet...
Durrësi zgjohet nën pushtetin e mjegullës. Anijet shkojnë e vijnë me vonesë.
Mjegulla e dendur që ka pushtuar Durrësin ka shkaktuar vonesa të vogla në ankorim në kalatë të dy trageteve të linjës Bari-Durrës. Rreth orës 9:00 ka hyrë trageti i parë dhe tjetri po ankoroh...
Shkodër, breshëri zbardh rrugët e qytetit në mes të Majit
Teksa presim stinën e verës, Shkodra është përfshirë nga një mot i pazakontë gjatë natës. Reshje të shumta të shiut, të shoqëruara me breshër dhe shtrëngata që kanë zgjatur gjatë gjithë natës kanë...
Moti me temperatura mbi 30 gradë Celsius, parashikohet një muaj më i nxehtë se normalisht
Parashikimi i motit për këtë muaj, që sapo ka nisur, tregon për temperatura të larta, me disa alternime për periudha të shkurtra. Ky muaj do të jetë më i ngrohtë se normaliteti i tij. Pritet ...
Ka nisur bora në disa zona të vendit, Korça e Dibra nën ‘pushtetin e bardhë’, bllokohen rrugët.
Thuajse në gjithë pjesën malore e kodrinore të vendit, që në orët e para te mengjesit, ka nisur të bjerë bore. Madje deri ne bregun e detit Adriatik në Lezhe dhe ne Velipoje ka nisur te zbardhe bo...
Moti/ Pritet borë në Tiranë natën mes të shtunës dhe të dielës. Temperaturat zbresin në -15 gradë Celsius
Dita e premte sjell mot të kthjellët dhe të ftohtë në pjesën më të madhe të Shqipërisë ndërsa vranësirat shtohen gjatë orëve të mbrëmjes dhe në vijim. Dita e shtunë rikthen reshjet në territor,...
Faqja 5 prej 19« E para...34567...10...E fundit »