Etiketa: moti

Moti me temperatura mbi 30 gradë Celsius, parashikohet një muaj më i nxehtë se normalisht
Parashikimi i motit për këtë muaj, që sapo ka nisur, tregon për temperatura të larta, me disa alternime për periudha të shkurtra. Ky muaj do të jetë më i ngrohtë se normaliteti i tij. Pritet ...
Ka nisur bora në disa zona të vendit, Korça e Dibra nën ‘pushtetin e bardhë’, bllokohen rrugët.
Thuajse në gjithë pjesën malore e kodrinore të vendit, që në orët e para te mengjesit, ka nisur të bjerë bore. Madje deri ne bregun e detit Adriatik në Lezhe dhe ne Velipoje ka nisur te zbardhe bo...
Moti/ Pritet borë në Tiranë natën mes të shtunës dhe të dielës. Temperaturat zbresin në -15 gradë Celsius
Dita e premte sjell mot të kthjellët dhe të ftohtë në pjesën më të madhe të Shqipërisë ndërsa vranësirat shtohen gjatë orëve të mbrëmjes dhe në vijim. Dita e shtunë rikthen reshjet në territor,...
Sonte në mesnatë egërsohet moti, larg nga deti- sidomos./ Njoftimi i rëndësishëm.
Reshjet e shiut, të shoqëruara me erëra të forta pritet të nisin sërish në vendin tonë gjatë mesnatës së sotme dhe do të zgjasin deri më 23 Janar. Drejtoria e Përgjithshme Detare i bën thirrj...
Moti i acartë përfshin të gjithë territorin, ulen sërish temperaturat
Vendi ynë sot  mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izol...
Stuhia “Filomena” mbërrin në Ballkan/ “Në fundjavë, gjithë Shqipëria e ngrirë”
Stuhia “Filomena” që mbuloi një pjesë të Spanjës me dëborë po i drejtohet Ballkanit. Udhëtimet rrugore, hekurudhore dhe ajrore u ndërprerë, ndërsa autoritetet thanë se Spanja po përballej me “st...
Moti i keq/ IGJEUM paralajmëron sërish: Në 10 dhe 11 priten përmbytje më të mëdha
Prej disa ditësh tashmë, vendi ynë vijon të jetë nën ndikimin e një moti të paqëndrueshëm, që ka shkaktuar jo pak probleme në vend. Ndërkohë, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nivelet...
Përmbytjet në vend/ Përmirësohet situata, bie niveli në lumenjtë që rrezikuan të dilnin nga shtrati
Pas reshjeve të dendura të shiut, që sollën përmbytje dhe avari në qarkullimin rrugorë, duke se situata po shkon drejt përmirësimit. Në Lezhë raportohet se uji po tërhiqet nga zonat që kishte p...
Krishtlindja është shkatërruar: Moti 15 gradë më ulët. Ku dhe kur?
Një valë e të ftohtit polar po vjen me reshje dëbore edhe në zonat bregdetare dhe një rënie të temperaturave deri në 10-15 gradë më pak. Një valë e re dhe intensive e ngrirjes edhe për fund vitin...
Në fundjavë nisin reshjet e para të borës.
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët. Gjatë pasdites vranësirat do të shtohen duke bërë që të shtunën në zonat malore të fillojn...
Faqja 6 prej 19« E para...45678...E fundit »